Rejestracja i logowanie użytkowników w CMS MS

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
pomier

Rejestracja i logowanie użytkowników w CMS MS

Post by pomier »

Witam, chcę zbudować serwis gdzie będzie można się rejestrować i logować do serwisu. To wiem jak zrobić problem jednak dotyczy już po zalogowaniu, chcę zrobić by użytkownik po zalogowaniu mógł zamieszczać lub kasować dane tylko z jednej strony. Opiszę to może jaśniej. Logujemy się i odpala nam się strona z fotką naszego narodzonego dziecka tu możemy dodać opis jak i skasować lub zmienić fotkę. Portal buduję dla szpitala.

Problemu nie będzie jeśli dyrekcja szpitala zechce tylko by użytkownik mógł się zalogować i zobaczyć fotki dzieci i opisy bez możliwości kasowania i wprowadzania zmian. Mam taką nadzieję że to im wystarczy.
Pozdrawiam i dzięki za odp.
Pomier
maranc
Forum Members
Forum Members
Posts: 249
Joined: Tue May 04, 2010 5:04 pm

Re: Rejestracja i logowanie użytkowników w CMS MS

Post by maranc »

Nie będzie to łatwe - podstawowe pytanie - ilu ma być edytorów: tylko jedna osoba, czy też chcesz, aby działało to na zasadzie że np. ktoś zakłada fotkę i opis, i tylko ten ktoś ma to edytować. Bo jeżeli ma być wielu edytorów, przy czym dany edytor jest właścicielem jedenego obiektu, drugi - kolejnego itd. to z tego co wiem możesz to zrobić tylko przy pomocy modułu CompanyDirectory. Ten moduł posiada coś takiego jak indywidualne uprawnienia właściciela (nazwa użytkownika, nie grupa użytkowników). Moduł ten właśnie wspiera edycję za poziomu frontendu.

Pozdr.
Marek A.
Post Reply

Return to “Polish - Polski”