Page 1 of 1

https

Posted: Wed Jul 24, 2013 4:06 pm
by janvl
Hallo,

ik ben van plan een site op https te zetten en vindt het aanbod tamelijk onduidelijk.
De prijzen lopen uiteen van $8 per jaar tot enkele honderden $ per jaar. Tevens moet het mogelijk zijn een eigen certifikaat te maken, dat kost niets.

Wie heeft hier ervaring in en wat is een gunstige en goed bruikbare oplossing?

Mijn klanten zijn overwegend kleine bedrijfjes daar zijn geen bergen geld beschikbaar.

Bij voorbaat dank,
Jan

Re: https

Posted: Wed Jul 24, 2013 5:03 pm
by velden
Hoe bedoel je dat een eigen certificaat maken niets kost?

Een certificaat dat door een fatsoenlijke CA wordt getrust kost meestal wel wat geld. Maar daar lijkt een uitzondering te zijn http://www.startssl.com

Daarnaast heb je voor goede browser/OS support een eigen IP adres nodig (en dus geen shared). Daar zal het voornamelijk inzitten qua prijs.

Verder zal een hosting provider je ook de mogelijkheid moeten bieden om je eigen (gratis) te gebruiken. Ik denk dat sommige het certificaat dan liever zelf aanbieden en ook wat geld willen verdienen. En geef ze eens ongelijk.

Ik vind dat een beveiligde website ook wat meer mag kosten. Sommige dingen kosten nou eenmaal wat meer.

Re: https

Posted: Wed Jul 24, 2013 5:35 pm
by janvl
Bedankt,

in vond Comodo, die ken ik al langer van de antivirus software, dat ziet er heel betaalbaar uit, $9 per jaar per domein is niet duur.

Hoe dat evt met meer domains op 1 IP kan, moet ik nog uitzoeken.

Intussen sta ik open voor verdere opmerkingen, goede raad.

met vriendelijke groeten,
Jan

Re: https

Posted: Fri Jul 26, 2013 11:53 am
by janvl
Voor de liefhebbers, de goedkope oplossingen

http://webdesign.about.com/od/ssl/tp/ch ... icates.htm

m.vr.gr.
Jan

Re: https

Posted: Fri Jul 26, 2013 12:11 pm
by velden
Bedankt voor het delen!

En heb je ook nog gekeken naar hosting providers waar je een dergelijk certificaat kunt inzetten?