Page 1 of 2

Quotes en ! leiden tot fouten [solved]

Posted: Fri Sep 28, 2012 4:00 pm
by Gregor
Hallo,

Met de komst van 1.11.2 constateer ik dat tijden in een blog artikel, bijv. 1h16"32' tot foutmeldingen leidt, waar dat eerder niet het geval was. Om nu mijn hele site daarop door te lopen, niet een klus waar ik blij van wordt. Wellicht had ik van meet af aan ASCII-codes moeten gebruiken, maar dat is achteraf ;)

De melding is:
Syntax Error in template "71e945719a95d62c99b62adaa7bc1bf7cde29cad" on line 14 "<p>Lekker lopen, niet teveel op de tijd letten, was het devies, en dan deze tijd: 1h16"34'!! Ik sukkel richting de medaille-uitreiking, ben op zoek naar mijn supporters. Gelukkig zijn zij fitter dan ik en word ik gevonden en vallen de felicitaties mijn deel.</p>" - Unexpected "!", expected one of: "}" , " " , ATTR
http://www.uisge-beatha.eu/logboek/220/ ... je-af.html

Hoe kan ik dit zo eenvoudig mogelijk oplossen??

Thnks, Gregor

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Fri Sep 28, 2012 5:17 pm
by deactivated010521
----------

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Fri Sep 28, 2012 5:56 pm
by Gregor
Dank je voor je suggestie Arnoud.

Punt is op dit moment dat ik een slordige 375 artikelen heb waarvan ik er nu een aantal heb gezien die na de upgrade 1.11.2 tot een nogal gebruikersonvriendelijke foutmelding leidt. Iets dat daarvoor niet het geval was. M.a.w. er is een wijziging doorgevoerd die nu (nog scherper?) de inhoud van een pagina controleert en als daar iets niet in klopt de bezoeker een melding krijgt. Een melding die m.i. niet klopt, cq. onterecht is omdat hij de bezoeker aanwijst al veroorzaker van de fout. Tamelijk onvriendelijk lijkt.

Laat helder zijn dat dit geen aanval o.i.d. is, maar ik word nu met een probleem geconfronteerd waarvan ik niet weet, anders dan elk artikel afzonder te openen op de site en zonodig aan te passen, hoe dit op te lossen.

Hoop dat iemand me kan helpen.

Thnks, Gregor

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sat Sep 29, 2012 11:56 am
by Rolf
Dit komt ws. als gevolg van de upgrade van Smarty naar versie 3, daar komt alles wat nauwkeuriger...
Zou je mij eens een admin login willen maken? Wil wel even mee kijken.

grtz. Rolf

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sat Sep 29, 2012 1:31 pm
by mcDavid
Als het goed is hoef je de template van je blog maar éénmalig aan te passen, ongeacht het aantal artikelen. Heb je de |cms_escape of |escape modifiers geprobeerd zoals arnoud suggereert?

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sat Sep 29, 2012 2:05 pm
by Gregor
mcDavid wrote:Als het goed is hoef je de template van je blog maar éénmalig aan te passen, ongeacht het aantal artikelen. Heb je de |cms_escape of |escape modifiers geprobeerd zoals arnoud suggereert?
Nee, dat heb ik (nog) niet. Ik verkeerde in de veronderstelling dat ik dit per cgblog-artikel de leestekens hierin moest 'vangen'. Dank voor deze uitleg. Voordat ik die aanpassing doe, wil ik eerst ons aller Rolf een blik laten werpen :)

Gregor

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sat Sep 29, 2012 2:07 pm
by Gregor
Rolf wrote:Dit komt ws. als gevolg van de upgrade van Smarty naar versie 3, daar komt alles wat nauwkeuriger...
Zou je mij eens een admin login willen maken? Wil wel even mee kijken.

grtz. Rolf
Voor jou altijd Rolf. Stuur je zo een PM.

Thnks, Gregor

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sat Sep 29, 2012 5:07 pm
by Rolf
Nou, daar is hij weer! http://www.uisge-beatha.eu/logboek/220/ ... je-af.html
Zoals altijd bij het storing zoeken is lastig wat is de oorzaak en wat is het gevolg!

Wat blijkt het probleem met de tijd: 1h16"34'!! was een gevolg van een andere fout...

Eerst eens zoeken in de (uitgebreide) detail sjablonen, alles goed...
Foutje maken in eigen testsite, alles blijft werken...
Dan nog maar eens in het artikel kijken en daar zag ik hem!!

Code: Select all

{garmin id='57583007" side="right"}
Zie je hem? Dat slikt Smarty 3 niet!

grt. Rolf :)

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sat Sep 29, 2012 5:24 pm
by Gregor
Hahaha, speurneus. Die vertikking had ik inderdaad gezien, echter niet gedacht/verwacht dat het een tot een fout bij het ander zou leiden. Ik zal eens door de DB zoeken waar dit nog meer voorkomt ;)

Iets dat hiermee samenhangt, is er een plaats waar ik die foutmelding kan aanpassen? Zoals het er nu staat, lijkt het net alsof de bezoeker van de site de veroorzaker is. Iets dat mij in ieder geval weinig sympathiek overkomt. Begreep uit een andere post dat er al opmerkingen over zijn gemaakt.

Thnks Rolf!
Gregor

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sat Sep 29, 2012 5:28 pm
by Rolf

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sat Sep 29, 2012 5:32 pm
by Gregor
Thnks, kijk ik naar.

Wat zou de oplossing zijn voor de quotes, moet het een " of een ' zijn?

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sat Sep 29, 2012 5:39 pm
by Gregor
Prettige discussie.........

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sat Sep 29, 2012 5:42 pm
by Rolf
Gregor wrote:Wat zou de oplossing zijn voor de quotes, moet het een " of een ' zijn?
Binnen { } is een enkele ' beter dan een dubbele ".
Als ik het goed begrepen heb werkt dit sneller/beter.

grt. Rolf

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sat Sep 29, 2012 5:49 pm
by Gregor
Ok, zal ik daar vanaf nu rekening mee houden :)
Error message aangepast.

Grtz., Gregor

Re: Quotes en ! leiden tot fouten

Posted: Sun Sep 30, 2012 10:08 pm
by mcDavid
Rolf wrote:
Gregor wrote:Wat zou de oplossing zijn voor de quotes, moet het een " of een ' zijn?
Binnen { } is een enkele ' beter dan een dubbele ".
Als ik het goed begrepen heb werkt dit sneller/beter.

grt. Rolf
Over het algemeen is in PHP ' altijd sneller dan ", omdat een string in dubbele quotes variables kan bevatten en dus eerst geparsed moet worden.
't is een micro-optimalisatie maar als je geen variables in je string hebt staan kun je daarom het beste altijd enkele quotes gebruiken.

Of het zelfde ook geldt voor smarty 3 durf ik eigenlijk niet te zeggen, maar het blijft in de basis natuurlijk PHP...