Page 1 of 1

[Form Builder] Data ontsluiten naar een Windows applicatie

Posted: Tue Jan 19, 2010 2:57 pm
by W3designer
Ik heb een website met een reserveringsformulier gemaakt in de Form Builder.

De inhoud van dit formulier wordt naar de beheerder gestuurd van de website, nadat de gebruiker dit heeft ingevuld. Dit werkt allemaal super goed. Alleen wil ik nu de gemaakte reserveringen automatisch binnenkrijgen in een ander systeem om dan te kunnen verwerken. Dit is een computer die niet altijd online is.

Nu heb ik gezien dat de Form Builder meerdere manieren kent om data te ontsluiten. Alleen weet ik niet zo goed wat het meest slimme en makkelijk te realiseren oplossing is. Daarom zou ik jullie willen vragen hoe zouden jullie het doen met de Form Builder.

Ter informatie het systeem die het moet gaan verwerken is een Windows applicatie gebruik makend van een lokale database. Ik heb liefst dat de applicatie de laatste ingevulde formulieren ophaalt.

Hopelijk wordt dit een interessante discussie waar iedereen wat van kan leren.

Re: [Form Builder] Data ontsluiten naar een Windows applicatie

Posted: Tue Jan 19, 2010 3:51 pm
by Rolf
Hoi W3designer

Heb ook ooit zoiets gemaakt in combinatie met FormBrowser.
Alle data wordt naast gemaild, ook opgeslagen in de database.
Deze database kun  je ook exporteren naar Excel.
Werkte perfect. Ruim 600 aanmeldingen verwerkt.

Grt. Rolf

Re: [Form Builder] Data ontsluiten naar een Windows applicatie

Posted: Wed Jan 20, 2010 9:26 am
by W3designer
Rolf wrote: Hoi W3designer

Heb ook ooit zoiets gemaakt in combinatie met FormBrowser.
Alle data wordt naast gemaild, ook opgeslagen in de database.
Deze database kun  je ook exporteren naar Excel.
Werkte perfect. Ruim 600 aanmeldingen verwerkt.

Grt. Rolf
Rolf,

Bedankt voor je reactie  :). Ik ga zeker kijken naar de form browser. Het is wel de bedoeling dat de applicatie zonder input van de gebruiker de reserveringen kan download. Dit moet periodiek. Bijvoorbeeld om het uur en op afroep van de gebruiker.

Vanuit het CMS via een menu een Excel sheet downloaden is niet 'echt' wensenlijk. Dit is te lastig te programmeren en foutgevoelig. Ik wil denk ik middels een speciale beveiligde directory (middels .htaccess file) op mijn website de reserveringen kunnen downloaden. Deze reserveringen wil ik ophalen uit de database/form browser.

Is dit een goed plan? Had je voor je website ook een dergelijke opzet gemaakt???

Re: [Form Builder] Data ontsluiten naar een Windows applicatie

Posted: Wed Jan 20, 2010 3:18 pm
by Rolf
Ik moet even een slag om de arm houden, want in de laatste versie van FormBuilder en FormBrowser is nog al wat gewijzigd.
Mijn websites heb ik nog op de oude versie. Upgraden kan niet ivm deze gewijzigde werking.
Kan dus zijn dat er al wel gevraagde functionaliteiten in zitten maar dat ik die nog niet ken...

Via de admin maakte ik altijd een export naar excel, deze kon de organisatie (schoolreünie) gebruiken voor de administratie.
Dit was een handmatige actie, en niet te automatiseren...
Wel is het mogelijk om met gebruik van CustomContent een afgeschermde pagina op de frontend te maken, waarin de aanmeldingen worden getoond, maar ook bewerkt en verwijderd kunnen worden. Wellicht een optie?

Er is trouwens ook een module Reserveringen in de Forge, maar deze ken ik verder niet.

®olf  :)