Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
boulie

Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by boulie »

Witam,

Czy ktoś wie może jak zrealizować za pomocą CMS MS stronę wielojęzyczną np: wersja polska, angielska i niemiecka? Tak aby była możliwość przełączania pomiędzy językami?

Pozdrawiam
Boulie
kreo
Forum Members
Forum Members
Posts: 27
Joined: Sat Aug 06, 2005 10:08 am

Re: Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by kreo »

Nie wiem czy jeszcze Ci pomoc potrzebna.. natomiast gdyby ktoś tu zajrzał w przyszłości to jest nieoficjalna wersja multilangual.. tutaj http://dev.cmsmadesimple.org/projects/multilang/

u mnie pojawiły się problemy z instalacją.. rozwiązałem je za pomocą  http://forum.cmsmadesimple.org/index.php/topic,9561.0.html
numer9

Re: Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by numer9 »

Jeżeli ktoś nadal jest zainteresowany tym tematem, dajcie znak - opiszę to bardziej szczegółowo.

Ja rozwiązuję problem na "zwykłej instalce", zakładam odpowiednią strukturę (drzewo języków) -> i menu wywołuję jedynie tak, jak mi wygodnie (czyli jak wejdziesz w podrodzinę "po polsku", to pojawia się menu polskie, jak "język b" -> to menu język b).

Gotowe rozwiązania mogę przedstawić, jak jest zainteresowanie :)
kreo
Forum Members
Forum Members
Posts: 27
Joined: Sat Aug 06, 2005 10:08 am

Re: Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by kreo »

Ale użytkownik widzi zawsze na stronie dwa menu.. jedno polskie a drugie angielskie? Zobrazowałem to poniżej.

wybierz menu polskie
-link 1
-link 2


Wybierze menu angielskie
-link 1
- link 2

Czy też obeszłeś to jakoś aby na stronie pojawiały się menu nie przyporządkowane do języka który jest własnie wyświetlany?
numer9

Re: Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by numer9 »

moje rozwiązanie polega na tym, że budujesz taką strukturę:
  • po polsku
    • [li]odnośnik 1
    • odnośnik 1
    [/li]
  • in english
    • [li]link1
    • link2
    [/li]
i potem wyświetlasz szablon menu poziomu drugiego. Jeżeli wchodzisz na stronę "odnośnik 1", to menu poziomu drugiego pojawia się po polsku; jeżeli wchodzisz na stronie link1 - pojawia się in english. Strona startowa ma ten wybór, lub na stronie są flagi, które prowadzą do dowolnego linku z poziomu 2-giego, danego języka.

Takie rozwiązanie jest np. tutaj:
www.hoteltwins.pl

jasno się wyraziłem?  :-\
kreo
Forum Members
Forum Members
Posts: 27
Joined: Sat Aug 06, 2005 10:08 am

Re: Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by kreo »

numer9 wrote:

jasno się wyraziłem?  :-\
hmm.. zaraz zobaczymy ;)

nie ma możliwości żeby nowe linki były widoczne na stronie u klienta jeśli... nie dodamy ich ręcznie w szablonach?

czy też istnieje możliwość wstawienia odpowiedniego kodu? Bo mamy np. standardowo
{menu template='simple_navigation.tpl' collapse='1'}

a u Ciebie dodajesz dodatkowo jakąś zmienną do powyższego 'pl'

hmm nie wiem czy jasno się wyraziłem.

Sławek
numer9

Re: Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by numer9 »

Generalnie linków nie buduję w szablonie na stałe, tylko wyświetlam menu "drugiego poziomu". Jeżeli klikniesz w dowolny link drugiego poziomu, szablon menu pokaże Ci tylko ten poziom. Czyli mamy:
    * po polsku
          o odnośnik 1
          o odnośnik 1
    * in english
          o link1
          o link2

dając np. {menu template='simple_navigation.tpl' number_of_levels='1'} na stronie, w szablonie (na sztywno) daję dwie flagi, jedna prowadzi do "odnośnik 1", druga do "link1". Po kliknięciu "odnośnik 1" pojawi się strona "odnośnik 1", a menu, które będzie się pojawiało  - będzie dotyczyć tylko tego poziomu - wyświetli "odnośnik 1 - odnośnik 2". Jak klikniemy w "link1", to analogicznie - pojawi się strona "link1", a w menu będzie "link1", "link2". Czyli już zmian w szablonie odnośnie menu nie trzeba robić (na tym trick polega) ;)
sebopa
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: Wed May 21, 2008 9:01 am

Re: Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by sebopa »

Hej @numer9,
zrobiłem stronę w kilku językach tak jak to opisałeś. Działa super, to świetny pomysł!
Mam jednak mały problem, może będziesz w stanie go rozwiązać.
Chodzi mi o moduł - news, czy można teraz jakos ustawić aby wiadomości po angielsku pojawiały mi sie na stronie z ENG, polskie newsy na PL itd.

pozdrawiam
Sebastian
kreo
Forum Members
Forum Members
Posts: 27
Joined: Sat Aug 06, 2005 10:08 am

Re: Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by kreo »

Jest wogule wersja wielojęzyczna CMSa a więc nie wiem po co robić tak jak wyżej.. ale jeśli zrobiłeś.
To newsy dzielisz sobie na dwa działy np. Polski i Angielski i następnie robisz dwa rodzaje szablonów jeśli jeszcze nie masz a więc Polski i Angielski. W polskim sobie wpisujesz
{news number="1"}  to jest dział pierwszy który wybrałeś jako Polski.
{news number="2"} to jest drugi dział jaki wybrałeś jako Angielski i tylko ten dział będzie widoczny na szablonie Angielskim.
g0
New Member
New Member
Posts: 3
Joined: Fri Jun 19, 2009 12:11 pm

Re: Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by g0 »

fajnie jakbyś opisał poszczególne kroki instalacji tego...

którą paczkę z cms ściągnąć, czy coś jeszcze i co dalej instalować i jak ustawiać ;)
kiu35
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: Sun Aug 03, 2008 6:03 pm

Re: Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by kiu35 »

kreo wrote: Jest wogule wersja wielojęzyczna CMSa a więc nie wiem po co robić tak jak wyżej.. ale jeśli zrobiłeś.
To newsy dzielisz sobie na dwa działy np. Polski i Angielski i następnie robisz dwa rodzaje szablonów jeśli jeszcze nie masz a więc Polski i Angielski. W polskim sobie wpisujesz
{news number="1"}  to jest dział pierwszy który wybrałeś jako Polski.
{news number="2"} to jest drugi dział jaki wybrałeś jako Angielski i tylko ten dział będzie widoczny na szablonie Angielskim.
Witam,

Zainstalowałem wersję wielojęzyczną i pojawił mi się problem. Mianowicie w panelu admina brakuje np. nazw zakładek, a w menadżerze modułów nie ma możliwości zainstalowania żadnego z nich. Po prostu brakuje linków "ściągnij/zainstaluj".

Czy znasz rozwiązanie tego problemu?
User avatar
Marek
Forum Members
Forum Members
Posts: 41
Joined: Sat Nov 01, 2008 11:52 am

Re: Obsługa kilku języków (Strona kilkujęzyczna)

Post by Marek »

dodak wrote:Witam,
Mam stronke w LumiCms tylko po polsku,czy jest jakas mozliwosc zrobic tez po angielsku...
Piszesz, że twoja strona jest w LumiCms, czyli osoby które sprzedały tego CMS-a powinny ci pomóc
(http://www.lumitechnology.pl/o-nas.html). Musisz się do nich zwrócić o pomoc. Tutaj masz porady dotyczące Made Simpla, który ma na pewno inną architekturę niż LumiCms.
Post Reply

Return to “Polish - Polski”