Polska data w newsach i komentarzach

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
Badyl

Polska data w newsach i komentarzach

Post by Badyl »

Witam chy ktoś zna sposób na polską datę w newsach i komentarzach, np.
Poniedziałek, 28 września 2007

muszę używać skróconej angielskiej.
nie działa komenda - localedateformat='%B %d, %Y, %I:%M %p' lang='pl_PL'
numer9

Re: Polska data w newsach i komentarzach

Post by numer9 »

A której wersji CMS MS i modułu NEWS używasz?

W najnowszych - ustawienia daty są w zakładce modułu NEWS, na końcu. Wchodzisz w Treść -> Aktualności -> Opcje (zakładka) i tam masz pytanie:

Code: Select all

Format wyświetlania daty. Bazuje na funkcji strftime i może być użyte w szablonie jako $entry->formatpostdate. Domyślnie jest to %x, który jest domyślnym formatem daty dla ustawień lokalnych serwera.:
wystarczy ustawić %d/%m/%Y jako rozwiązanie i będziesz miał "polski" format, choć bez nazw (np. 28/09/2007).

Możesz też ustawić tam swój format. Wykasuj też wcześniej wszelkie argumenty ustawienia formatu daty z ustawień wywołania modułu news (z innych miejsc niż te opcje modułu). Jeśli chodzi o język (miesięcy czy dni) - to ustawiasz to w "Ustawieniach globalnych" - tam ustaw na polski i cały serwis już będzie dziedziczył (przynajmniej większość serwisu). Jest tylko jeden problem, którego jeszcze nie rozwiązałem (i jest trudny do rozwiązania). W Polsce powinno się mówić: "wrzesień 2007", ale już "5 września 2007". Przez to, że miesiące się odmieniają - mamy problem. W tłumaczeniu jest na razie tylko jedna opcja dla nazwy każdego miesiąca i dlatego Twój format pokaże trochę niegramatyczne rozwiązanie: "Poniedziałek, 28 wrzesień 2007". Ja przeszedłem dlatego na format "cyferkowy"... Ale tutaj decyzję pozostawiam Tobie!

Mam nadzieję, że to kompendium wiedzy z dat okaże się pomocne. Daj znak!
arstach
Forum Members
Forum Members
Posts: 27
Joined: Tue Jun 01, 2010 5:21 pm

Re: Polska data w newsach i komentarzach

Post by arstach »

odgrzewam ;] sposób na polskie znaki, nazwy miesięcy i to w dowolnej formie jest.. nie ma nic wspólnego z konfiguracją 'locale' cms'a ani serwera i jest dość "łopatologiczny", ale działa..

w tagu smarty wywoływującym datę trzeba skorzystać z 'replace', w moim przypadku skorzystałem z tego w szablonie galerii - wygląda to tak:

Code: Select all

{$gallerydate|cms_date_format:"%B %Y"|replace:'January':'styczeń'|replace:'February':'luty'|replace:'March':'marzec '|replace:'April':'kwiecień'|replace:'May':'maj'|replace:'June':'czerwiec '|replace:'July':'lipiec'|replace:'August':'sierpień'|replace:'September':'wrzesień '|replace:'October':'październik'|replace:'November':'listopad'|replace:'December':'grudzień'}
/kilka spacji pojawiło się po nazwach miesięcy tylko aby nie rozjechała się szerokość treści na forum, normalnie jest to ciąg znaków bez spacji..
Post Reply

Return to “Polish - Polski”