moduł Products - najnowszy produkt.

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
sayz
Forum Members
Forum Members
Posts: 26
Joined: Sun Feb 28, 2010 1:33 pm

moduł Products - najnowszy produkt.

Post by sayz »

Czy jest możliwość wyświetlenia w widoku szczegołowym najnowszego produktu? mam linijkę {Products productid="1" action="details"} wiem, że w module news jak bym podał id="-1" to wyświetlany byłby najnowszy artykuł dodany do bazy, czy w przypadku modułu Products istnieje podobna opcja?
numer9

Re: moduł Products - najnowszy produkt.

Post by numer9 »

Dawno nie korzystałem z "Products", ale pamiętam z ostatniego użycia, że sobie poradziłem z podobną kwestią bez problemu.

Jak wejdziesz w dokumentację, warto zwrócić uwagę na fragment:

Code: Select all

sortby="product_name" - Applicable in the summary, categorylist or search actions, this parameter determines the sorting of the output. Possible values are:

    product_name
    id -- The product id
    weight -- The product weight
    price -- The product base price
    status -- Draft or published
    random -- Display in random order on each request
    created -- The creation date for this company record
    modified -- The modified date for this company record
    f:fieldname -- Allows sorting by values of custom fields.
Czyli sugerowałbym potestować:

Code: Select all

{Products sortby="created"}
albo

Code: Select all

{Products sortby="id"}
i powinno być gotowe. Tylko pamiętaj przy okazji, że jak będziesz używał "sortby", to nie możesz go łączyć z "productId"!
sayz
Forum Members
Forum Members
Posts: 26
Joined: Sun Feb 28, 2010 1:33 pm

Re: moduł Products - najnowszy produkt.

Post by sayz »

ok, dzięki spróbuje w ten sposób, a przy okazji tematu products - czy jest możliwość ustawienia "kolejności" produktów? Klient chce, aby produkty były wyswietlane w takiej kolejności jak mu się podoba, czyli przydało by sie takie coś jak np. w stronach mamy strzałki i możemy zmieniać kolejność według własnego uznania.. Jeśli nie ma takiej opcji to chyba dobrym rozwiązaniem było by np użycie "weight" do wpisania wartości, i sortowania po tym, tylko wtedy wartości by się duplikowały czasem i robi sie bałagan..
Post Reply

Return to “Polish - Polski”