Pekna URL Topic is solved

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
kino

Re: Pekna URL

Post by kino »

honya84 wrote: Mám stejný problém se zobrazováním index.php uvnitř adresy stránky
pokud pouzijes v config.php misto internal mod_rewrite a zacne to hazet 404, tak
1. nemas spravne nastaven soubor .htaccess v root slozce CMSMS
2. hosting nepodporuje mod_rewrite
panther
Forum Members
Forum Members
Posts: 36
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:01 pm

Re: Pekna URL

Post by panther »

Ahoj,
taky mám týž problém s přepisem, prosím polopatě a omlouvám se :)
kino wrote: pokud pouzijes v config.php misto internal mod_rewrite a zacne to hazet 404, tak
1. nemas spravne nastaven soubor .htaccess v root slozce CMSMS
2. hosting nepodporuje mod_rewrite
Jak má vypadat správně htaccess? Klasický přepis jsem někde používal už, ale neznám GET proměnné, které jsou použity, to asi musím, ne? Vím, že před přepisem tam byla page=stranka, ale jak z toho dostat tu adresářovou strukturu, to mi hlava nebere. var_dump($_GET) mi nic nevypsalo (nebo jsem mimo?) :-) Hosting rewrite podporuje.


Druhá věc, abych nezakládal nové téma, mám ve struktuře stránek jazykové rozlišení - CZ, do budoucna bude EN. Jelikož ale mám web zatím jednojazyčný, je URL ve tvaru web.cz/cz/sluzby/sluzba/ nechtěná a chtěl bych to "cz" nějak odebrat, tedy na web.cz/sluzby/sluzba/. Zkoušel jsem v administraci CMSMS tento Nadpis sekce dát jako neaktivní i nezobrazovat v menu, ale v URL mě stále trápí, nemohu se ho za boha zbavit.


Děkuji všem :)


PS. S CMSMS začínám, tak mě, prosím, nekamenujte :-) Děkuji.
Last edited by panther on Wed Apr 28, 2010 12:12 pm, edited 1 time in total.
Radim

Re: Pekna URL

Post by Radim »

Ahoj,
možná by bylo vhodné ohledně pěkných URL začít s přečtením příspěvku http://forum.cmsmadesimple.org/index.php/topic,29827.0.html se kterým si Kino dal práci a podle kterého je to rozběhnout hračka.

Osobně jsem této problematice taky moc nerozuměl a po letmém přečtení co je to vlastně mod_rewrite (třeba tady http://www.jakpsatweb.cz/server/mod-rewrite.html) a zmiňovaného příspěvku bylo rozběhnutí pěkných URL hračka.

Radim
panther
Forum Members
Forum Members
Posts: 36
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:01 pm

Re: Pekna URL

Post by panther »

Radim wrote: Ahoj,
možná by bylo vhodné ohledně pěkných URL začít s přečtením příspěvku http://forum.cmsmadesimple.org/index.php/topic,29827.0.html se kterým si Kino dal práci a podle kterého je to rozběhnout hračka.

Osobně jsem této problematice taky moc nerozuměl a po letmém přečtení co je to vlastně mod_rewrite (třeba tady http://www.jakpsatweb.cz/server/mod-rewrite.html) a zmiňovaného příspěvku bylo rozběhnutí pěkných URL hračka.
Udělal jsem to dle článku, ale hází mi to 500, na kterou předtím taky nebylo odpovězeno. V configu mám vše dle ukázky, přepis mod_rewrite, vše potřebné povolené...  Asi jsem jelen :-(

S jiným htaccessem se mi to netluče, je tam sám.

Tak vyřešeno. Bomba :-)
Last edited by panther on Fri Apr 30, 2010 10:46 am, edited 1 time in total.
osxfil
Forum Members
Forum Members
Posts: 186
Joined: Wed Apr 01, 2009 6:03 pm

Re: Pekna URL

Post by osxfil »

A jak? Na mém hostingu bylo např. potřeba okomentovat Options +FollowSymLinks. Možná by ses mohl podělit, aby věděli i statní, pokud by se jim něco podobného stalo.
panther
Forum Members
Forum Members
Posts: 36
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:01 pm

Re: Pekna URL

Post by panther »

osxfil wrote: A jak? Na mém hostingu bylo např. potřeba okomentovat Options +FollowSymLinks. Možná by ses mohl podělit, aby věděli i statní, pokud by se jim něco podobného stalo.
Našel jsem jiný návod, konkrétně http://www.siteground.com/tutorials/CMS ... curity.htm
osxfil
Forum Members
Forum Members
Posts: 186
Joined: Wed Apr 01, 2009 6:03 pm

Re: Pekna URL

Post by osxfil »

Což v podstatě odpovídá tomu co jsem psal. Originální .htaccess z instalace CMSMS nemá okomentovaný Options +FolowSymLinks - v tom, který jsi použil ty tenhle Option vůbec není
Radim

Re: Pekna URL

Post by Radim »

Ahoj,
taky jsem pro hladký průběh musel zakomentovat volbu Options +FollowSymLinks
a kromě toho jsem nastavoval volbu RewriteBase /cms na adresář ve kterém se nachází instalace CMS na hostingu.

Toto bezproblémově funguje na hostingu web4u.cz

Radim
Fotograf77
New Member
New Member
Posts: 9
Joined: Mon May 24, 2010 6:36 pm

Re: Pekna URL

Post by Fotograf77 »

Zdravim, mam problem trochu opacny. . . mam nastavene aj config.php a aj .htaccess a na miesto internal v config.php mam $config['url_rewriting'] = 'mod_rewrite';

problem je v tom, ze sa mi sice vsetky linky zmenily spravne, ale po kliku mi vyhodi 404. . stranka v tom "peknom" tvare proste neexistuje. . .  :'(
uz fakt neviem co s tym. . poradte pls niekto :)
server mod_rewrite podporuje ...
kino

Re: Pekna URL

Post by kino »

Fotograf77 wrote: problem je v tom, ze sa mi sice vsetky linky zmenily spravne, ale po kliku mi vyhodi 404. . stranka v tom "peknom" tvare proste neexistuje. . .  :'(
uz fakt neviem co s tym. . poradte pls niekto :)
server mod_rewrite podporuje ...
tak pokud Ti hosting mod_rewrite podporuje tak:
1. mas blbe napsany .htaccess
2. mas na nej spatne nastaveny prava
3. v administraci hostingu mas nastaveno, taby to .htaccess ignorovalo.
Deeci
New Member
New Member
Posts: 9
Joined: Wed Dec 01, 2010 11:46 am

Re: Pekna URL

Post by Deeci »

Nemáte někdo náhodou pořešeny SEO friendly URL u modulu novinky - News, konrétně u listování? Odkazy mi to tvoří ve tvaru index.php?mact=News,...
Cody

Re: Pekna URL

Post by Cody »

Deeci wrote:Nemáte někdo náhodou pořešeny SEO friendly URL u modulu novinky - News, konrétně u listování? Odkazy mi to tvoří ve tvaru index.php?mact=News,...
Zkus použít kolonku url (poslední verze) a novinka má hezkou URL http://www.uroboros.cz/spusteni-diskuzniho-fora/
rostislavk
Forum Members
Forum Members
Posts: 40
Joined: Fri Jul 04, 2008 10:01 pm

Re: Pekna URL

Post by rostislavk »

Ahoj, pěkná url fungují dobře, ale chtěl bych pomocí .htaccess přesměrovat nejakadomena.cz/index.php na nejakadomena.cz. Nikde jsem to nenašel. Prosím o radu. Díky
Cody

Re: Pekna URL

Post by Cody »

rostislavk wrote:Ahoj, pěkná url fungují dobře, ale chtěl bych pomocí .htaccess přesměrovat nejakadomena.cz/index.php na nejakadomena.cz. Nikde jsem to nenašel. Prosím o radu. Díky
Tenhle článek vše pěkně vysvětluje.
ferdo93
Forum Members
Forum Members
Posts: 17
Joined: Sat Feb 18, 2012 2:56 pm

Re: Pekna URL

Post by ferdo93 »

Zdravim. Nemozem nakonfigurovat peknu URL.
Postup: do config.php, ktory je umiestneny v rootu cms som napisal:

Code: Select all

$url = array();
 
if (isset($_GET['q'])) {
    $q   = trim($_GET['q'], '/');
    $url = explode('/', $q);
}
 
if (isset($url[0])) {
    switch ($url[0]) {
        case 'clanok';
            if (isset($url[1])) {
                $article_title = $url[1];
 
                $article = new Article($article_title);
                $article->show();
            }
            break;
    }
}
Subor .htaccess ktory bol v cms/doc som nakopiroval do rootu a napisal:

Code: Select all

RewriteEngine on
RewriteBase /
 
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-l
RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [L,QSA]
Nepripoji styly, hodi chybu, alebo nereaguje. Robim to na localhoste. Mod rewrite povoleny mam.
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”