Rodzic w menu

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
ogor89
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: Tue Feb 21, 2012 12:10 am

Rodzic w menu

Post by ogor89 »

Cześć,
potrzebuję dostać się do konkretnego rodzica aktywnego elementu menu. Przy wybraniu elementu z 4-go stopnia potrzebuję rodzica z 1-go i 2-go stopnia. Jak to zrobić? Kombinuję z {menu} i show_root_siblings i na różne inne sposoby, ale ciągle to nie to o co mi chodzi.
numer9

Re: Rodzic w menu

Post by numer9 »

A gdzie potrzebujesz tych elementów?

Taka "ścieżka" jest np. dostępna do wyświetlania w pluginie "breadcrumbs", pokazującym właśnie aktualną pozycję w hierarchii stron, wraz z rodzicami.

W samym module "MenuManager" też całą ściężkę kod przerabia, tak więc masz dostęp do tego elementu z poziomu szablonu konkretnego menu.

Ale nie wiem, gdzie potrzebujesz to wykorzystać i jak, bez konkretów - ciężko coś konkretniej pomóc :P
ogor89
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: Tue Feb 21, 2012 12:10 am

Re: Rodzic w menu

Post by ogor89 »

W panelu bocznym chcę wyświetlać tylko rodzica. Ponieważ jeszcze nie wiem który będzie mi potrzebny, więc pytam o dwóch.
ogor89
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: Tue Feb 21, 2012 12:10 am

Re: Rodzic w menu

Post by ogor89 »

Chodzi mi o "Tekst w menu" i ew. "Tytuł". Interesuje mnie sam tekst bez odnośników. Chcę to wykorzystać w tekście strony.
numer9

Re: Rodzic w menu

Post by numer9 »

Próbuję wymyśleć jakieś łatwe rozwiązanie, ale coś mi nie idzie >:(

Pewnie zabrałbym się za ten problem po prostu analizując kod - w module MenuManager kod modułu (action.default.php) albo odpowiedni szablon (.tpl), a jakbym chciał się dobrać do tytułu, to manewry objęłyby taki plik - plugins/function.title.php.

Może da się to wyciągnąć w łatwiejszy sposób, ktoś wesprze moje myślenie...? ???

Znalazłem też dobry podręcznik do modułu "MenuManager", gdzie podobne problemy są opisane. Po angielsku, ale może Ci się przyda:
http://wiki.cmsmadesimple.org/index.php ... nu_Manager
ogor89
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: Tue Feb 21, 2012 12:10 am

Re: Rodzic w menu

Post by ogor89 »

Dzięki,
zanim Twoja odpowiedź została opublikowana roztrzaskałem szablony menu i sobie napisałem taki, który wyświetla to co chcę.
P.S.
Z racji tego, że to tylko tekst to na wszelki wypadek dodam, że to grzeczne podziękowanie, a nie jakiś sarkazm.
sayz
Forum Members
Forum Members
Posts: 26
Joined: Sun Feb 28, 2010 1:33 pm

Re: Rodzic w menu

Post by sayz »

Podłączę się pod temat,

mam strukturę stron np.

-Oferta
--Kategoria 1
---Podstrona 1.1
---Podstrona 1.2
---Podstrona 1.3
--Kategoria 2
---Podstrona 2.1
---Podstrona 2.2
---Podstrona 2.3

i chciałbym aby wchodząc na Podstrona 2.3 wyświetlić
<h1>Kategoria 1</h1>
<h2>Podstrona 2.3</h2>

wiadomo, że to co ma być w h2 to z {title} ale jak wyświetlić to co w h1?
Post Reply

Return to “Polish - Polski”