TinyMCE a Mozilla Firefox Topic is solved

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
nms007

TinyMCE a Mozilla Firefox

Post by nms007 »

Zauważyłem ostatnio iż TinyMCE (wersja 2.7.3 i wyższe) ma problemy w Mozilli (obecnie używam wersji 3.5.xx) a mianowicie:

wygląda na to że w.w przeglądarka strasznie trzyma w Cache zawartość edytora, bo np. dodając jakiś plik z ImageExplorera jest wszystko ok, ale gdy np. wchodzę w ten sam katalog później (ta sama sesja przeglądarki) to plików nie widać. Ale gdy przeładuję stronę (CTRL+F5) lub wykonam jakąś akcję (np. klikając w przycisk upload) to zawartość okna się przeładowuje i pliki widać.

Jest to bardzo irytująca rzecz i o ile mnie to nie przeszkadza, to osoba edytująca treści (nie posiadająca wiedzy web/owej) może mieć problemy z obsługą edytora >:(

W innych przeglądarkach owa sytuacja nie występuje i stąd moje pytanie - czy (i jak) da się obejść ten problem?? ???
numer9

Re: TinyMCE a Mozilla Firefox

Post by numer9 »

Na moim Chrome i FF też to się dzieje. Na forum już jest z 5 wątków w tej kwestii, w różnych językach i w głównych tematach, więc może ktoś "z góry" się pochyli i coś wymyśli. "Podbiłem" ten wątek w dwóch następnych miejscach... Ja jeszcze poczekam z tydzień, po czym trzeba będzie albo wniknąć w kod cache-owania TinyMCE, zrobić down-grade tego modułu albo zmienić WYSIWIG na inny... Nie ma lekko :'(
numer9

Re: TinyMCE a Mozilla Firefox

Post by numer9 »

W pierwszych reakcjach dostałem dwie sugestie: jedna to downgrade tinyMCE (do wersji wcześniejszej niż 2+, można ją pobrać z dev.cmsmadesimple.org), druga to wyłączenie funkcjonalności cache-owania w całym CMS-ie. Ale to tylko na priv-a, jak kogoś interesuje - bo po pierwsze to ingerencja w kod core-a CMS (więc grzebnięcie w jednej linijce kodu, ale bardzo ważnego pliku), po drugie - obcina to wiele fajnych cech, dzięki którym CMS działa teraz mocno w oparciu o pamięć cache...

no nic, zobaczymy co kolejne dni przyniosą.
nms007

Re: TinyMCE a Mozilla Firefox

Post by nms007 »

w moim przypadku downgrade będzie najlepszym rozwiązaniem. Jak starczy czasu to pochwalę się rezultatami ;)
Post Reply

Return to “Polish - Polski”