galerie

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
spagy
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Thu Jul 16, 2009 10:05 pm

galerie

Post by spagy »

Zdrávím.
Poradí někdo kde dělám chybu.

Po instalaci obrazkových modulů a nahrání obr. do uploads

vkládám kod typu {LightBox image='/uploads/images/velky.jpg' thumb='uploads/images/maly.jpg'}. a podobně dle modulu

do stránky či šablony

galerie se nebjeví??

testoval jsem více modulů určitě vkládám špatně kod moduli se tváří funkční.

Díky za radu KK
grandepivko
Forum Members
Forum Members
Posts: 18
Joined: Thu Jun 18, 2009 8:32 pm
Location: Brno

Re: galerie

Post by grandepivko »

mam mensi otazku, nechtelo se mi kvuli tomu zakladat nove vlakno, tyka se to modulu s obrazky. Jaky modul si mam stahnout kdyz si na kazde strance mit 5-10 ruznych obrazku s nahledem, ktere by se dali zvetsit, a byl mozny popisek.
Diky za radu

nevite kde je problem s tagem ImageGallery? vubec nefunguje
imagegallery je vyreseno tady http://forum.cmsmadesimple.org/index.ph ... 689.0.html
funguje to
Last edited by grandepivko on Tue Jul 21, 2009 2:35 pm, edited 1 time in total.
osxfil
Forum Members
Forum Members
Posts: 186
Joined: Wed Apr 01, 2009 6:03 pm

Re: galerie

Post by osxfil »

Na fotogalerie používám modul Album - má také LightBox efekt a navíc se s ním pohodlně pracuje. Pokud jde o jednotlivé fotografie, které by netvořily album, tak je možné použít Color box http://www.icms.info/website-howto/colorbox - je to tam i s návod včetně použití v TinyMCE
grandepivko
Forum Members
Forum Members
Posts: 18
Joined: Thu Jun 18, 2009 8:32 pm
Location: Brno

Re: galerie

Post by grandepivko »

vyborný, jen mam menší problémy, nezobrazuje se mi tak hezky náhled, myslim ten bilý rameček okolo a současně se mi nedaří přidat vedle sebe více fotek, všechny přebírají odkaz z prvního.

jaky parametry musi mit album, napoveda mi neprijde moc vycerpavajici, protoze mi zatim album nefunguje.
diky za radu
Last edited by grandepivko on Fri Jul 24, 2009 5:47 pm, edited 1 time in total.
kino

Re: galerie

Post by kino »

ja jednoduse pouzivam na album toto

Code: Select all

{cms_module module="album" albums="1"}
mam globalne nastavenou jinou sablonu pro vsechna alba, takze nemusim pro kazde specifikovat.
spagy
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Thu Jul 16, 2009 10:05 pm

Re: galerie

Post by spagy »

Zdravím.
Zkouším vkládat kod {cms_module module="album" albums="1"}
kam se dá (do obsahu šablony). Zobrazuje se mi opět jen kod {cms_module module="album" albums="1"}

album nikde

ve složce uploads/images alba mám

díky za případné rady
kino

Re: galerie

Post by kino »

predpokladam davas to tam pres tinymce, tak si na nem vypni html entity.

reseno napr. tady:
http://forum.cmsmadesimple.org/index.ph ... #msg167607
spagy
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Thu Jul 16, 2009 10:05 pm

Re: galerie

Post by spagy »

úžasný entity zabrali. Díky, k dokonalosti chybí ještě počeštit navigaci galerie.
Zkouším dle nápovědy {cms_module module="album" lang="cs_CZ" albums="1"} nereaguje
kino

Re: galerie

Post by kino »

nereaguje. nebo presneji by nemelo, protoze je to v template (sablone) k tomu danemu tematu. v mem pripade default (mam ji upravenou)
spagy
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Thu Jul 16, 2009 10:05 pm

Re: galerie

Post by spagy »

Drobek vtom plavu. Do šablony jsem koukal udělal si i kopii. Ale co bych tam měl upravit netuším , dá se mi nějak napovědět?
Taky mám před gallerií nepotřebnou nápovědu které bych se rád zbavil. viz

"Click on a thumbnail to view a larger image. Click anywhere on the larger image or use the 'Esc' (escape) key to close it. Use the 'next' and 'previous' links or the '' (more than/less than keys) to navigate the larger images."

odkaz gallerie http://www.servis24s.cz/cmsms/index.php ... 73&page=73

Děkuji za nápovědy s pozdravem KK.
osxfil
Forum Members
Forum Members
Posts: 186
Joined: Wed Apr 01, 2009 6:03 pm

Re: galerie

Post by osxfil »

spagy wrote: Drobek vtom plavu. Do šablony jsem koukal udělal si i kopii. Ale co bych tam měl upravit netuším , dá se mi nějak napovědět?
Taky mám před gallerií nepotřebnou nápovědu které bych se rád zbavil. viz

"Click on a thumbnail to view a larger image. Click anywhere on the larger image or use the 'Esc' (escape) key to close it. Use the 'next' and 'previous' links or the '' (more than/less than keys) to navigate the larger images."

odkaz gallerie http://www.servis24s.cz/cmsms/index.php ... 73&page=73

Děkuji za nápovědy s pozdravem KK.
Najdi si v šabloně sekci {*Photo list *} - tam je celý tenhle odstavec, navigace ve velkých fotkách je v sekci {* Big Picture *}
spagy
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Thu Jul 16, 2009 10:05 pm

Re: galerie

Post by spagy »

já opravdu začínám co se týče CMSMS tak teď teprve objevil že šablony pro Album jsou jinde. Hledal jsem to špatně.

Opět děkuji překlad se povedl ;).
spagy
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Thu Jul 16, 2009 10:05 pm

Re: galerie

Post by spagy »

Zdravím

Opět mám otázečku.
Když vkládám do jedné stránky více galerií (pomocí modulu alba)

Chovají se galerie trochu chaoticky zobrazují více fotek na ráz, či přeskakuji mění pořadí, nestandartně přeskočí při zavření galerie na jinou stránku.

Pokud mám jen jednu galerii na stránce vše funguje.

Galerii vkládám takto:{cms_module module="album" albums="10"}

Zrejmě se mezi sebou nějak nedomluvěj. Nebo bych měl nějak ukončit skript? Poradí někdo.

Děkuji
kino

Re: galerie

Post by kino »

kdyz mam na jedne strance vic galerii, tak me fungujou relativne normalne, jenom celkovy pocet fotek v aktualni galerii je vzdy pocet fotek * pocet galerii na strance a pak mi rotujou kolem dokola.
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”