Vyčleněný obsah jen pro přihlášené uživatelé

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
Moly
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: Wed Mar 13, 2013 5:52 pm

Vyčleněný obsah jen pro přihlášené uživatelé

Post by Moly »

Dobrý den,

chtěla bych se optat na vaše zkušenosti s omezeným obsahem pouze pro přihlášené uživatele. Jaký je ověřený a funkční postup? Mám modul FrontEndUser, SelfRegistration a CMSContent (R. Cambell), ale nemohu se dopídit správného výsledku. Mohli by jste mi prosím poradit? Cambell popisuje 3 způsoby hiding private content, jeden s použitím dvou šablon, jeden s využitím jedné šablony a třetí celý obsah webu je přístupný pouze pro přihlášené uživatele.

Chtěla bych si zachovat co největší funkčnost a navíc bych potřebovala zakomponovat nějaký modul (zatím nevím, který bude v tomto spojení nejlepší) pro multilingual web, postačí angličtina-čeština.

Nejvíce by mě vyhovovala možnost 2 tedy funkčnost na jedné šabloně + multilingual web.

Můžete mi prosím poradit. Velice děkuji.
thebeno
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: Sun Mar 24, 2013 6:35 pm

Re: Vyčleněný obsah jen pro přihlášené uživatelé

Post by thebeno »

zdar
ja riesim presne podobny problem
u mna je cely web pre anonymous na read
ale chcem mat moznost pre registrovanych aby mohli zadavat nejake ponuky (inzeraty)

zatial som postupoval nasledovne

* instalacia modulu Captcha (nie je povinna ale odporucam) a jej inicializacia (ja pouzivam reCaptcha)
tu mam problem ked sa pouzije modul reCaptcha tak v FEU sa pri capche objavi aj text Enter text from image (nepouzije sa ale) a zaroven sa tento text pise priamo do reCaptcha pluginu

* instalacia modulu FrontEndUsers
** tu treba v module-> user & groups -> Frontend user management -> properties vytvorit property (polozky) ktore chceme o uzeroch vediet (pozor defaultne je tam login heslo a email - tie zadavat nemusite) ja som tam dal Meno (nie je to iste ako login)
** v casti groups sa potom moze spravit nova grupa a dat do nej nase property
** je treba urobit novu login stranku ktora bude obsahovat nieco taketo

Code: Select all

{FrontEndUsers} 
toto je v podstate prihlasovaci formular

* instalacia modulu SelfRegistration
** nic specialne som nenastavoval
** je treba urobit novu registracnu stranku ktora bude obsahovat nieco taketo

Code: Select all

{cms_module module=SelfRegistration group=FEU} 
na tejto stranke sa mozu potom ludia zaregistrovat (toto mi aj funguje)

* dalej treba nejako zadefinovat stranky ktore chcete mat viditelne (editovatelne) len pre clenov nejakej grupy
** na tomto teraz pracujem (tu som zatial skoncil)
** videl som zatial len moznost to nejak obkodit v template stranky - ja by som chcel aby sa to dalo skor nejako konfigurovat
vie niekto ako lahko na to?
osxfil
Forum Members
Forum Members
Posts: 186
Joined: Wed Apr 01, 2009 6:03 pm

Re: Vyčleněný obsah jen pro přihlášené uživatelé

Post by osxfil »

Pokud používáte modul FrontEndUsers, tak se vám při editaci stránek objeví v rozbalovací nabídce "Typ obsahu" nový typ stránky, a to "Protected content". Pokud zvolíte jako typ stránky Protected content, tak uvidíte nový tab "Permission", ve kterém si můžete určit jaká skupina uživatelů má na tuto stránku přístup.

Další (a mnohem flexibilnější) možností je instalace modulu CustomContent, kde si pomocí nejrůznějších parametrů můžete nastavovat nejen to, co mají vidět pouze registrovaní uživatelé ale i třeba to, co uvidí neregistrovaní, např.:

Code: Select all

{if $ccuser->loggedin()}
  Welcome <b>{$ccuser->username()}</b><br/>
{else}
  <h1>You are not authorized to view this data</h1>
{/if}
Umí to spoustu dalších věcí, prostudujte si nápovědu modulu.
Tak doufám, že vám to oběma aspoň trochu pomohlo ;)
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”