Zásadní chyba Module Generator 2.3.1 [SOLVED]

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
osxfil
Forum Members
Forum Members
Posts: 186
Joined: Wed Apr 01, 2009 6:03 pm

Zásadní chyba Module Generator 2.3.1 [SOLVED]

Post by osxfil »

Ahoj,
vytvořil jsem si v Module Generatoru jednoduchý modul na správu archivu online časopisů, který má kromě názvu v podstatě jen dvě uživatelská pole - obrázek obálky a URL časopisu. Samozřejmě dělené do kategorií podle ročníků.
Problém je v tom, že můj vygenerovaný modul vůbec nevytvoří složku dané položky a obrázek do ní nenahraje. Obrázek namísto mého modulu zpracuje modul CGSmartimage a uloží ho do své složky. Na frontendu potom vede odkaz na obrázek samozřejmě špatně, a to na http://www.neco.cz/nazev_obrazku.jpg, protože smarty tag {$fielddef.dir} nemá žádnou hodnotu.
Další problém, na který jsem narazil je ten, že odkaz na detail vede do administrace, tzn. že odkaz je ve tvaru http://www.neco.cz/admin/tady_pokracuje_odkaz. Nepouživám zatím ve vývojovém prostředí pretty URL.
Zřejmě to souvisí s tím, že i když si nadefinuji pole, tak se v administraci neobjeví v žádném seznamu (a tudíž se asi nevytvoří potřebná vazba), kdežto při vkládání / editaci produktu mohu do těchto polí vkládat hodnoty (a vidím je i v databázi).
Aktuální verzeCSMMS je 1.11.4 a Module Genrator 2.3.1
Použil jsem už Module Generator dříve na několik jiných modulů, které fungují k mé naprosté spokojenosti, ale tohle nechápu :-[

Ví někdo (Kuzmány?), kde je problém?

Díky,
Dan
Last edited by osxfil on Fri Jan 25, 2013 10:09 am, edited 1 time in total.
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: Zásadní chyba Module Generator 2.3.1

Post by kuzmany »

To je divne, verziu 2.3.1 mam nasadenu u troch klientov a toto to nerobi. CO sa tyka galeriu, tak v adresari uploads pri upgrade nastala zmena, vsetky adresare zacinaju podtrhovnikom _.

Skus este kontrolovat, co mas v adresari samotneho vygenerovaneho modulu. Od verzie 2.3 by tam mal byt iba jeden php subor.

https://skydrive.live.com/redir.aspx?ci ... vrKLbA3Sz0
osxfil
Forum Members
Forum Members
Posts: 186
Joined: Wed Apr 01, 2009 6:03 pm

Re: Zásadní chyba Module Generator 2.3.1

Post by osxfil »

Ahoj,
tak soubor mám v modulu skutečně jen jeden. Ten odkaz na detail mi zas až tolik nevadí, protože ho stejně používat nebudu. Bude tam jen summary výpis s volbou ročníku (a to je podle kategorií).
Tu cestu k obrázku jsem nakonec místo tvého loopu, který máš ve standardní šabloně:

Code: Select all

{foreach from=$item->fields item=fielddef}
        {if $fielddef.type == 'upload_file' || $fielddef.type == 'select_file'}
            {$fielddef.name}: <a href="{$fielddef.dir}/{$fielddef.value}">{$fielddef.value}</a><br />
        {else}
            {$fielddef.name}: {$fielddef.value}<br />
        {/if}
    {/foreach}
nahradil tímto:

Code: Select all

{foreach from=$items item=item}
<div class="box-5">
  <div>
    <h3 class="p5">{$item->title}</h3>
    <p class="p5"><span class="clr-1">Ausstellung: </span>{$item->item_date|cms_date_format}</p>
    <div class="cover-link">
      <a href="{$item->link}" target="_blank" title="{$item->title}">{CGSmartImage alias="cover" src="uploads/_magazines/id{$item->item_id}/{$item->cover}"}</a>
    </div>
  </div>
</div>
{/foreach}
protože proměnná {$fielddef.dir} nemá vůbec žádnou hodnotu.
Divné taky je, jak jsem psal v prvním příspěvku, že i když si nadefinuji pole, tak se neobjeví v seznamu polí, ale mohu s nimi pracovat při vkládání/editaci jednotlivých položek. Viz přiložené screenshoty.
Fakt nevím, čím to může být. Na dřívějších projektech jsem module generator použil i 4x na jenom webu pro různé custom moduly a vždycky to bylo ok. Je pravda, že to bylo s CMSMS 1.10.x a i se starší verzí Module Generatoru
https://www.dropbox.com/sh/odw8vmt4ujdw950/UrMqdccH2P
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: Zásadní chyba Module Generator 2.3.1

Post by kuzmany »

Riesenia:

1, Namiesto $fielddef.dir pouzivaj $item->file_location

2, V ModuleGenerator/lib/class.generator_tools.php

riadok 47 odstran frontend z selectu

$query = 'SELECT fielddef_id, name, alias, help, type, position, required, searchable, extra, frontend

Fixnute v SVN
osxfil
Forum Members
Forum Members
Posts: 186
Joined: Wed Apr 01, 2009 6:03 pm

Re: Zásadní chyba Module Generator 2.3.1

Post by osxfil »

Super, funguje to :) Díky a měj se
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”