5 modulov, ktoré musíte ....

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

5 modulov, ktoré musíte ....

Post by kuzmany »

Ďalši z člankov pre sk-cz komunitu. Dúfam že baví ;)

http://cmsmadesimple.sk/news/61/15/5-mo ... vat-vol-1/
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Re: 5 modulov, ktoré musíte ....

Post by Joseph777 »

dobre moduly uz sa tesim na vol 2

k tymto mam ale zistenia:

1. modul Revisions si akosi nerozumie s Advaced content modulom, ide o to ked vytvorim stranku kde je typ obsahu zvoleny Advaced content vsetko je ok, ale ked tuto stranku chcem upravit napr. jej obsah alebo názov, dám ulozit ale nic sa neuloží ostanú len prazdne polia obsah a názov resp. je tam uvedená 0
po odinstalovani modulu Revisions tento problem zmizol

2. pri module Extended Content Blocks mi strasne chyba select multiple ale ako checkboxi (ked ma multi select vela poloziek je to velmi neprakticke, raz nezmacknem ctrl a uz sa mi vsetko odznaci) a kvoli tomu pouzivam resp. musim pouzivat modul Advanced content
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: 5 modulov, ktoré musíte ....

Post by kuzmany »

Dik. Tie checkboxy mozem doplnit.

AdvancedContent na tvojom mieste by som nepouzival. Vyuziva iny princip a akonahle nevyjde verzia pre CMSMS 1.12 si nahraty, pretoze nemusi byt kompatibilny a pri upgrade sa nepochnes (a bez update si ani nepisknes o rok). Zato ECB vychadza priamo z jadra a mal byt teoreticky fungovat bez problemov aj vo verzii 1.12 alebo 1.13....
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: 5 modulov, ktoré musíte ....

Post by kuzmany »

Joseph777 wrote:dobre moduly uz sa tesim na vol 2

k tymto mam ale zistenia:

1. modul Revisions si akosi nerozumie s Advaced content modulom, ide o to ked vytvorim stranku kde je typ obsahu zvoleny Advaced content vsetko je ok, ale ked tuto stranku chcem upravit napr. jej obsah alebo názov, dám ulozit ale nic sa neuloží ostanú len prazdne polia obsah a názov resp. je tam uvedená 0
po odinstalovani modulu Revisions tento problem zmizol
Najlepsie ked posles bug request: http://dev.cmsmadesimple.org/bug/list/1124
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Re: 5 modulov, ktoré musíte ....

Post by Joseph777 »

kuzmany wrote:Dik. Tie checkboxy mozem doplnit.

AdvancedContent na tvojom mieste by som nepouzival. Vyuziva iny princip a akonahle nevyjde verzia pre CMSMS 1.12 si nahraty, pretoze nemusi byt kompatibilny a pri upgrade sa nepochnes (a bez update si ani nepisknes o rok). Zato ECB vychadza priamo z jadra a mal byt teoreticky fungovat bez problemov aj vo verzii 1.12 alebo 1.13....
dik za radu, idem teda nahadzovat do ECB ale s par strankami aj tak musis pockat kym spravis ten mmultiselect checkbox

nova verzia aj multiselect checkbox asi to tak skoro nebude co kedze posledna verzia je spred troch dni

ale este by bolo paradne keby si pridal dalsie parametre ako page_tab, block_tab, block_group, ci ma byt block collapse alebo nie (toto velmi sprehladnuje administraciu konkretnej stranky) ved si pozri Advanced content nápovedu


keby si tie multiselect checkboxi doplnil bolo by to super, este by som ale dal za kazdou ciarkou medzeru aby sa zobrazovalo apple, orange a nie apple,orange

VYRIESENE
keby to niekoho zaujmalo medzera za ciarkou sa dosiahne takto values="Apple= apple,Orange= orange"
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: 5 modulov, ktoré musíte ....

Post by kuzmany »

Verzia ked pride cas, netusim je to tak aj s vypulikovanim na 30 min:)

* page_tab - funguje vseobecny parameter tab v ramci CMS
* block_tab, block_group - nebudu implementovane
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Re: 5 modulov, ktoré musíte ....

Post by Joseph777 »

ok, snad si tych 30 min najdes co najskor

inac to s tou medzerou za ciarkou mozes poriesit aj ty v module ak sa da, kedze za kazdou ciarkou ma ist medzera
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Re: 5 modulov, ktoré musíte ....

Post by Joseph777 »

pri testovani ECB som zistil ze takyto block dropdown ale aj checkbox dava na uplny spodok ked dam editovat stranku
je to tak schvalne?

myslim ze by to bolo rozumnejsie nechat prirodzene ako su umiestnene content blocky v sablone
napr. ja to to robim tak ze v sablone si najprv napisem vsetky content blocky s assignom v poradi ktore mi vyhovuje a potom ich pouzivam v sablone
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: 5 modulov, ktoré musíte ....

Post by kuzmany »

To je spravanaie CMSMS API, rozsirene contentove bloky dava az pod klasicke obsahove bloky, takze ja skoro na vsetko pouzivam ECB (prave koli poradiu a zalozkam). To je dovod, preco ma ECB polia ako input, textarea, editor
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Re: 5 modulov, ktoré musíte ....

Post by Joseph777 »

diky

nemas este nejaky trik na zbavenie/skrytie sa {content}? chcel by som pouzivat len ecb a stale mi vypisuje žiadny obsah nezadany pri editacii stranky

teraz pouzivam toto ale nie je to bohvieake riesenie

Code: Select all

{content assign='content' default='.' oneline='true'}
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: 5 modulov, ktoré musíte ....

Post by kuzmany »

Pouzivam:

Code: Select all

{content_module module='ECB' field='module_link' label='Slider' default='{Slider}' mod='Slider' block='content_en' text='Editovať' assign='slider'}
Textove pole sa zobrazi iba administratorom, editorovi sa zobrazi iba link do modulu.

Problem ale bude, ze ked budes chciet ulozit sablonu z administracie, tak ti vyhlasi chybu, ze nebol najdeny {content} block (to je vec parseru sablony, to neobideme).
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”