Odkazy v TinyMCE

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Odkazy v TinyMCE

Post by Joseph777 »

Zdravim

Ked vytvaram interny odkaz vo wyswing editore napr na stranke uvod robim to cez CMS-linker, napr odkazujem na kontakt (alias). Co ale v pripade ze niekedy v buducnosti zmenim alias kontakt na kontaktujte-nas v tom pripade bude odkaz na stranke uvod nefunkcny kedze bude stale odkazovat na alias kontakt.

Neda sa to urobit nejako aby sa to dynamicky? menilo, t.j. ked zmenim alias kontakt zmeni sa to vsade (vsade kde bol odkaz na kontakt by sa zmenil na kontaktujte-nas- aby som nemusel na vsetkych podstrankach pracne menit odkazy)
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: Odkazy v TinyMCE

Post by kuzmany »

Iba cez rozsirenie tretej strany. Myslim, ze neexistuje. Dobry tip na vytvorenie.
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: Odkazy v TinyMCE

Post by kuzmany »

Pripravujem modul URLwatchdog, ktory by tento problem mal riesit.

Release date dufam ze v priebehu par dni, funkcnost je hotova, akurat musim cast modulu prerobit. Bohuzial system ma nepusti pri obsahovych blokoch pri evente ContentEditPost alebo ContentEditPre.
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: Odkazy v TinyMCE

Post by kuzmany »

Ahoj,

vydal som URLwatchdog modul, ktory sleduje a automaticky fixuje cms_selflink aliasy a <a href urls pri akoejkolvek zmene. Sucastou je log v administracii. Pri odstraneni obsahu, upozorni na stranky, kde su pouzite dane odkazy.

URLwatchdog
http://dev.cmsmadesimple.org/projects/urlwatchdog
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Re: Odkazy v TinyMCE

Post by Joseph777 »

kuzmany wrote:Bohuzial system ma nepusti pri obsahovych blokoch pri evente ContentEditPost alebo ContentEditPre.
skoda, keby sa to vychytalo bol by tento modul uplne dokonaly
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: Odkazy v TinyMCE

Post by kuzmany »

Joseph777 wrote:
kuzmany wrote:Bohuzial system ma nepusti pri obsahovych blokoch pri evente ContentEditPost alebo ContentEditPre.
skoda, keby sa to vychytalo bol by tento modul uplne dokonaly

Modul funguje, myslim ze v poriadku. Ten problem som vyriesil, inac by som to nevydaval. Kludne testni
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Re: Odkazy v TinyMCE

Post by Joseph777 »

testoval som ale akosik to nefunguje (dodavam ze pouzivam modul Advanced Content, ale zda sa mi ze ani so standardnym content to nefunguje), verzia CMSMS 1.11.2

Na stranke A mam obsah v ktorom je odkaz, ktory odkazuje na stranku B, po zmene aliasu stranky B by malo nieco napisat do logu ci nie? odkaz na stranke A sa automaticky zmeni sam ci ako to funguje?

Pretoze ako som uviedol vyssie nic sa nestalo ani mi nenapisalo nic do logu ani sa nezmenil odkaz.
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: Odkazy v TinyMCE

Post by kuzmany »

Je mozne ze tam je bug :) Netusim, nemam teraz priestor na testovanie ;) Pri spusteni som to mal nasadene a fungovalo.

Modul prepisuje adresy automaticky v obsahovych blogoch a kazdu zmenu zaznamenava do logu.
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”