Javascript v CMS

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
smalljohny
New Member
New Member
Posts: 3
Joined: Mon Apr 09, 2012 11:24 am

Javascript v CMS

Post by smalljohny »

Dobry den. Zacinam s tymto redakcnym systemom, a nemozem prist na to, ako sa do cms vklada javascript. Skusal som ho pripajat externe:

Code: Select all

<__script__ type="text/javascript" src="xxx.js"></__script>
, no nepripoji ho. Cesta ku scriptu je uvedena spravne. Staihol som si javascript a jquery modul, alebo script obalit do tagov {literal} {/literal} Nic nefunguje. Treba mu javascript v administracii povolit? V kode mam nejake javascript a jquery kody, zapisuje sa to rovnako? Vopred dakujem za odpoved. Johny.
smalljohny
New Member
New Member
Posts: 3
Joined: Mon Apr 09, 2012 11:24 am

Re: Javascript v CMS

Post by smalljohny »

nikto nevie?
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Re: Javascript v CMS

Post by Joseph777 »

smalljohny wrote:nikto nevie?
takto vlozeny skript treba vzdy obalit znackou literal (a tiez obal znackou literal napr javascript z google analytics)
{literal}<__script__ type="text/javascript" src="xxx.js"></__script>{/literal}

otazka pre ostatnych:
co vsetko treba obalovat znackou literal?
aj napr. <link rel="stylesheet" type="text/css" href="styl.css" media="screen" /> ?
radoado
Forum Members
Forum Members
Posts: 31
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:33 pm
Location: Ostrava, Czech republic

Re: Javascript v CMS

Post by radoado »

Obalit značkou {literal}{/literal}se musí vše co obsahuje závorky "{" nebo "}", které nepatří do příkazu Smarty.
Tzn. že linkování javascriptu pomocí <__script__ type="text/javascript" src="xxx.js"></__script> se obalovat nemusí.
radoado
Forum Members
Forum Members
Posts: 31
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:33 pm
Location: Ostrava, Czech republic

Re: Javascript v CMS

Post by radoado »

Kam vkládáte tag pro připojení javasriptu (šablona, obsah stránky, atd.)?
smalljohny wrote:Dobry den. Zacinam s tymto redakcnym systemom, a nemozem prist na to, ako sa do cms vklada javascript. Skusal som ho pripajat externe:

Code: Select all

<__script__ type="text/javascript" src="xxx.js"></__script>
, no nepripoji ho. Cesta ku scriptu je uvedena spravne. Staihol som si javascript a jquery modul, alebo script obalit do tagov {literal} {/literal} Nic nefunguje. Treba mu javascript v administracii povolit? V kode mam nejake javascript a jquery kody, zapisuje sa to rovnako? Vopred dakujem za odpoved. Johny.
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Re: Javascript v CMS

Post by Joseph777 »

radoado wrote:Obalit značkou {literal}{/literal}se musí vše co obsahuje závorky "{" nebo "}", které nepatří do příkazu Smarty.
Tzn. že linkování javascriptu pomocí <__script__ type="text/javascript" src="xxx.js"></__script> se obalovat nemusí.
aha ja som to vsetko obaloval
diky som zasa o nieco mudrejsi
smalljohny
New Member
New Member
Posts: 3
Joined: Mon Apr 09, 2012 11:24 am

Re: Javascript v CMS

Post by smalljohny »

radoado wrote:Kam vkládáte tag pro připojení javasriptu (šablona, obsah stránky, atd.)?
Dakujem za reakciu. Tag vkladam priamo do sablony. Viem, ze takyto zapis fungovat musi. Cesta je spravna. A ten JQUERY kod sa zapisuje rovnako, ako JS?
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”