[SOLVED] Uživatel na určitou dobu.

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
ripeed
Forum Members
Forum Members
Posts: 19
Joined: Fri Mar 05, 2010 10:54 am

[SOLVED] Uživatel na určitou dobu.

Post by ripeed »

Zdravím, potřeboval bych naučit CMSMS následující: Uživatel se registruje. Mě to dojde na email já ho poté aktivuji a zadám mu dobu platnosti jeho účtu. Když bude uživatel přihlášený tak bude moct vidět určité stránky co neregistrovaný nevidí.
Díky!
Last edited by ripeed on Thu Apr 26, 2012 12:37 pm, edited 1 time in total.
Tasartir
Forum Members
Forum Members
Posts: 15
Joined: Tue Jul 21, 2009 6:21 am

Re: Uživatel na určitou dobu.

Post by Tasartir »

Ahoj, ripeede.
To, co chceš, je mnohokrát opakované téma. Budeš potřebovat dva z nejčastěji stahovaných modulů - FrontEnd Users a Self Registration.

FEU je pro základní funkci uživatelů webu - umožňuje vytvářet účty, nastavovat informace profilu, přihlašování/změnu hesel a podobně. Relativně nedávno přibyla i možnost vytvořit si stránku typu "Protected content", která se chová jako běžný Content (Obsah) s tím rozdílem, že k ní mají přístup jenom definované skupiny uživatelů. Pokud bys chtěl nějaký složitější systém přístupů než jenom tenhle základní, můžeš sáhnout třeba po modulu Custom Content, který ti práci zjednoduší. Určitě v tom případě sáhni po tomto dokumentu - ačkoli je už staršího data, rozhodně stojí za přečtení.

A Self Registration modul mluví už sám za sebe - umožňuje samostatnou registraci uživatelů, aniž by bylo nutné účet vytvářet v administraci webu.

Pokud se v nějakém kroku zasekneš, nebudeš si vědět rady nebo si nebudeš jistý, neboj se zeptat konkrétně.
ripeed
Forum Members
Forum Members
Posts: 19
Joined: Fri Mar 05, 2010 10:54 am

Re: Uživatel na určitou dobu.

Post by ripeed »

Díky Tasartir za odpověď. Moduly, které si zmínil jsou mi známé. Už jsem je použil. Jen nevím jakým způsobem bych mohl aktivovat frontend uživatele na určitou dobu. Například den, týden, měsíc....

Nevím jestli to půjde vidím akorát možnost vypršení účtu za 1měsíc.

Myslíš že to půjde i na méně?

To co přesně potřebuji je. Klient se sám zaregistruje. Systémn mu pošle mail... a stále zůstává jako neaktivovaný uživatel. Nejdříve musí zaplatit. Poté ho aktivuji. Toto vše umím jen ta expirace za určitou dobu mi není jasná.

Díky!
kino

Re: Uživatel na určitou dobu.

Post by kino »

minimalne si muzes udelat script a dat ho do cronu, kterej podle definovany delky uzivatele zmeni flag na inactive.
osxfil
Forum Members
Forum Members
Posts: 186
Joined: Wed Apr 01, 2009 6:03 pm

Re: Uživatel na určitou dobu.

Post by osxfil »

Nebo si do vlastností uživatele ve FEU dej skrytou vlastnost datum expirace a pak do šablony nějaké porovnání aktuálního data s datem expirace. Já to mám takhle podobně vyřešeno u jednoho časopisu jak u začátku, tak i konce předplatného, a dokonce to novým uživatelům hlásí, kdy vyjde nové číslo časopisu, které už si budou moct prohlédnout. A samozřejmě to na stránce Archiv zobrazuje jen ta vydání, která spadají do jeho předplatného.
Logika by měla být asi taková:

Code: Select all

{if $ccuser->loggedin() && $ccuser->property('expirace') < $current_date}
zobrazí se zaplacený obsah
{else}
nějaká hláška o tom, že to je chráněný obsah atd
{/if}
ripeed
Forum Members
Forum Members
Posts: 19
Joined: Fri Mar 05, 2010 10:54 am

Re: Uživatel na určitou dobu.

Post by ripeed »

Stalo se vám někdy, že FEU uživate se nemůže odhlásit? Dostanu tam ten link logout ale zaboha se nemůžu odhlásit:(

Dále to porovnávání s datumem to bude taky oříšek. Nemohu nastavit rozumný formát porovnání z aktuálním datumem.

K čemu vůbec slouží "Vypršení" u uživatele? Přes toto se to nedá udělat?

Díky
ripeed
Forum Members
Forum Members
Posts: 19
Joined: Fri Mar 05, 2010 10:54 am

Re: Uživatel na určitou dobu.

Post by ripeed »

Tak vyřešeno, ono samotné FEU users má platnost učivatele.

CMSko mě nějak zlobilo že se nechtělo ohlašovat, ale už to nedělá.
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”