Z localhostu na server

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
Trawis
Forum Members
Forum Members
Posts: 22
Joined: Sat Jul 05, 2008 7:30 am

Z localhostu na server

Post by Trawis »

Dobrý den, prosím o radu...
Celý web poháněný CMS Made Simple jsem si přichystal na virtualním serveru (WAMP5) u mně v počítači. Vše fungovalo takže jsem si vytvořil databázi na reálném serveru a tabulky jsem zde také přenesl. V config souboru jsem nastavil správné údaje přístupu k databázi. Když jsem ale uploadoval web na server, tak nefungují cesty k některým souborům. Objevil jsem, že bude třeba změnit i cesty v config souboru (např. $config['root_url'] apod), jenže jsem dále zjistil, že i ve složce /tmp/templates_c/ jsou soubory, ve kterých se nacházejí cesty, které mohou fungovat jen když je web na daném místě v mém počítači.

Otázka tedy zní: Lze zprovoznit web poháněný CMS Made Simple na reálném serveru, když si ho nejprve připravím na virtuálním a poté ho celý uploaduju, bez toho aniž bych musel pracně přepisovat všechny nekorektní cesty? A jestli ano, tak jak?

Předem díky za rady
Trawis
Forum Members
Forum Members
Posts: 22
Joined: Sat Jul 05, 2008 7:30 am

Re: Z localhostu na server

Post by Trawis »

Přehlédl jsem návod na http://wiki.cmsmadesimple.org/index.php/User_Handbook/Installation/Copying_To_a_New_Server, tak vyzkouším a snad to půjde...  :)
kino

Re: Z localhostu na server

Post by kino »

Trawis wrote: Otázka tedy zní: Lze zprovoznit web poháněný CMS Made Simple na reálném serveru, když si ho nejprve připravím na virtuálním a poté ho celý uploaduju, bez toho aniž bych musel pracně přepisovat všechny nekorektní cesty? A jestli ano, tak jak?
Ano jde, jednoduse(tedy alespon pokud nepouzivate nikde absolutni cesty. Vsechny weby, ktere pripravuji, tak si pripravim na localhostu a pak teprve na real web.

Jinak ja u me to funguje takto:
1. V administraci promaznu cache.
2. Ulozim si DB na localhosti a nahraju do SQL na web, ktery chci pouzivat.
3. Nahraju cely web na server, kde ho chci mit hostovany.
4. Upravim config, aby odpovidaly cesty.
5. lognu se do live verze stranek a znovu pro jistotu promazu cache.

takto mi to vzdy(az na dve vyjimky, kdy sem tam zmizely obrazky-TinyMCE mi tam frklo absolutni cesty) funguje.

edit: spletl jsem jedno slovo, tak jsem ho opravil
Last edited by kino on Fri Jul 25, 2008 11:09 am, edited 1 time in total.
Trawis
Forum Members
Forum Members
Posts: 22
Joined: Sat Jul 05, 2008 7:30 am

Re: Z localhostu na server

Post by Trawis »

přesně jak říkáte a našel jsem to tak i v tom návodu, dík za odpověď
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”