Verzei 1.3

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
bunak
Forum Members
Forum Members
Posts: 75
Joined: Mon Sep 10, 2007 1:58 pm
Location: Pardubice

Verzei 1.3

Post by bunak »

jsem sám komu nechodí správce modulů (vůbec se nenačte)? Nebo máte ještě někdo podobné problémy?
dále nevíte jak nastavit TinyMCE aby zas šlo nahrávat obrázky přímo z editoru a nemusel jsem na každý obrázek použít Správce obrázků?
Dík za odpovědi a tipy.
Radim

Re: Verzei 1.3

Post by Radim »

Ahoj,
tak za mě můžu říct, že v CMSMS v1.3 správce modulů chodí bez problémů.

Radim
Milhaus

Re: Verzei 1.3

Post by Milhaus »

Nahrávání obrázků mělo být podle changelogu možné znovu ve verzi 2.4.1, bohužel se mi taky nějak neobjevilo (jediná změna, které jsem si všiml, je zobrazování cesty k obrázku). Zkusím prohledat anglickou část fóra, zda někdo nepřišel na nějaké řešení.

Milhaus
kino

Re: Verzei 1.3

Post by kino »

me taky TinyMCE blblo... stacilo resetovat nastaveni a nastavit znovu. Pak se mi rozebehlo znova nahravani obrazku.

a spravce modulu nepouzivam... ted jsem koukal na weby, ze bezi, ale protoze php nema dostatecna prava ke xml, tak nefunguje instalace.
bunak
Forum Members
Forum Members
Posts: 75
Joined: Mon Sep 10, 2007 1:58 pm
Location: Pardubice

Re: Verzei 1.3

Post by bunak »

Obrázky sem nerozchodil, ale reset nastavení aspoň pomoh na interní linky, které se mi taky nezobrazovaly. Zvažuju se vrátit k nižší verzi. Možná i k nižší verzi celého CMS. Nezkoušel jste někdo přehrát 1.3 verzí 1.2.5?
bunak
Forum Members
Forum Members
Posts: 75
Joined: Mon Sep 10, 2007 1:58 pm
Location: Pardubice

Re: Verzei 1.3

Post by bunak »

Tak jsem přišel na to jak rozchodit obrázky v TinyMCE a správce modulů. Musí se nainstalovat starší verze CMS 1.2.5( 4). v ní upgradovat TinyMCE na poslední verzi (tuším 2.4.1) a pak to celé přepsat rozbalenou verzí 1.3. Uf to je oje.  :'(
kino

Re: Verzei 1.3

Post by kino »

ted jsem na jednom webu resil problme, ze v tiny nesly vybirat obrazky... Byla spatne zadana cesta v config.php(do verze 1.3 to fungovalo i se spatnou cestou...)
bunak
Forum Members
Forum Members
Posts: 75
Joined: Mon Sep 10, 2007 1:58 pm
Location: Pardubice

Re: Verzei 1.3

Post by bunak »

kino wrote: ted jsem na jednom webu resil problme, ze v tiny nesly vybirat obrazky... Byla spatne zadana cesta v config.php(do verze 1.3 to fungovalo i se spatnou cestou...)
To mě obrázky vybírat jdou, ty co jsou na serveru, ale chybí mi tam teď ta možnost přímo při výběru obrázku ho tam nahrát z PC (chybí tam nakonci volání správce obrázků). To mě trápí nejvíc, protože uživatelé nižších verzí si zvykli na tenhle pohodlný způsob a nemůžu jim ho přeinstalací na vyšší verzi vzít.
Vin

Re: Verzei 1.3

Post by Vin »

bunak wrote: To mě obrázky vybírat jdou, ty co jsou na serveru, ale chybí mi tam teď ta možnost přímo při výběru obrázku ho tam nahrát z PC (chybí tam nakonci volání správce obrázků). To mě trápí nejvíc, protože uživatelé nižších verzí si zvykli na tenhle pohodlný způsob a nemůžu jim ho přeinstalací na vyšší verzi vzít.
Zvláštní, mě to funguje.

Trochu více k problému tady: http://forum.cmsmadesimple.org/index.php/topic,23331.0.html

Jestli jsem to správně pochopil, tak snad rodičovské adresáře tinyconfig.php a skript samotný nesmí být zapisovatelné, nebo jinak se nepodaří tinyconfig.php načíst.

Autor (Silmarillion) nicméně stále hledá ty, kterým to nefunguje, takže pokud chcete/můžete, ozvěte se.
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: Verzei 1.3

Post by kuzmany »

U mna pomohlo nastavit v db v tabulke cms_siteprefs  hodnotu TinyMCE_mapi_pref_allowupload na 1. Neviem ci je to ono, a ale nikde som nenasiel, ze nejaky prepinac na nahratie, resp. zakaz uploadu cez filepicker. Mozno som slepy...
Yes, it's me: MleCMS, MleDomains, ModuleGenerator, URLWatchdog, Youtuber, Extended Content Blocks, Extended Tools, Analytics etc.
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”