VYŘEŠENO - Kontaktní formulář = Form builder + CMSMailer - problém Topic is solved

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
Radim

VYŘEŠENO - Kontaktní formulář = Form builder + CMSMailer - problém

Post by Radim »

Zdravím všechny,
v aktuální verzi CMSMS (1.3) se snažím rozchodit jednoduchý kontaktní formulář pro možnost zaslání vzkazu ze stránek na určitý email.

Narazil jsem hned ve dvou věcech:
Diakritika v emailu - ať v CMSMaileru (verze 1.73.13) nastavím libovolnou znakovou sadu (utf-8 nebo iso-8859-2)  tak mi příjde testovací email vždy z rozsypanou češtinou. Nejen v subjectu, ale i v textu emailu. stránky jsou hostovány na forpsi.cz. Jako metodu odesílání jsem zvolil funci email. Ve fóru jsem řešení nenašel, protože angličtina je předpokládám v pohodě.

Form Builder (0.5.3) - bez problémů jsem schopen vytvořit formulář dle potřeb, ale pokud bych chtěl nškteré z nově vytvořených vstupních polí odesílat emailem, tak jsem neuspěl :( Do emailu se standardně přebírají pouze pole email, subject a text. Neřešili jste toto někdo?

V těchto dvou modulech jsem totálně dummy.
Díky za jakékoliv nasměrování
Radim
Last edited by Radim on Thu Jun 19, 2008 8:08 pm, edited 1 time in total.
Vin

Re: Kontaktní formulář = Form builder + CMSMailer - problém

Post by Vin »

Ad Form Builder: v Main -> Form Fields klikni na pole s typem "Email Results to set Address(es)". Pak v panelu (tabu) Advanced přidej do šablony smarty tag s obsahem nového vstupního pole (nápověda je vpravo).
Radim

Re: VYŘEŠENO - Kontaktní formulář = Form builder + CMSMailer - problém

Post by Radim »

Jen pro doplnění.

ad Diakritika - bohužel jsem testoval na emailovém klientovi, který se s češtinou nějak nepopral (IBM Lotus Notes). Ostatní klienti při nastavení utf-8 zdá se vše OK.

ad Form Builder - přesně jak psal Vin. Toto jsem nemohl najít a v tom byl ten problém.

Nyní už nejsem žádný dummy, takže pokud by chtěl někdo helpnout, takse na mě může obrátit :)

Radim
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”