Tytułem wstępu

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
Norbert

Tytułem wstępu

Post by Norbert »

Witam na forum dyskusyjnym poświęconym tłumaczeniu oprogramowania (CMS Made Simple) na język polski oraz pomocy przy obsłudze oprogramowania użytkownikom nie znającym języka angielskiego.

Zapraszam do aktywnego korzystania z forum!

Osobiście posiłkuję się językami angielskim i francuskim podczas tworzenia pierwszej wersji tłumaczenia. Zostanie ono dołączone do kolejnej wersji oprogramowania. Z góry dziękuję za wszelkie komentarze na jego temat.

Postaram się również w ramach możliwości odpowiadać na pytania związane z oprogramowaniem.

Norbert Kudełko
Norbert

Pierwsza wersja tłumaczenia (dla 0.9.2 Hatutu)

Post by Norbert »

Pierwsza, niekompletna wersja tłumaczenia. Użyte kodowanie to UTF-8. Miejscami nie pojawiają się polskie wersje tekstów ze względu na błędy lub ograniczenia samego oprogramowania. Niektóre tłumaczenia budzą wątpliwościa, ale jak nazwać np. "HTML Blobs"?

W załączeniu źródło (kodowanie UTF-8) pliku "admin.php.inc" podkatalogu "admin/lang/pl_PL" oraz pliku "pl_PL.nls.php" podkatalogu "admin/lang". Ze względu na ograniczenia forum co do rozszerzeń plików, musiałem dodać rozszerzenia ".txt".


[attachment deleted by admin]
uzo

Re: Tytułem wstępu

Post by uzo »

gdzie sie robi "menu" ????
Norbert

Re: Tytułem wstępu

Post by Norbert »

Jeśli chodzi o domyślne menu, czyli to po lewej stronie służące do nawigacji w portalu, to tworzone jest automatycznie, na podstawie treści (content management). Jeden dokument posiada oznaczenie strony głównej (default), a cała reszta pojawia się w menu zgodnie z definiowanymi dla każdego dokumentu polami "menu" (określa nazwę dokumentu występującą w menu) i "parent" (określa pod jakim elementem w drzewku menu dorzucamy bieżący). Ale w pytaniu mogło chodzić o coś innego...
Post Reply

Return to “Polish - Polski”