Losowy post, losowy wpis na stronie głównej

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
keedcord
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: Wed Mar 28, 2012 10:26 pm

Losowy post, losowy wpis na stronie głównej

Post by keedcord »

Witajcie. CMS Made Simple używam od niedawna i zastanawiam się, czy da się za jego pomocą uzyskać taki oto efekt:

Przygotowuję stronę dla firmy. Prostą wizytówkę, na której ma się pojawić możliwość wyboru kraju (zrobione), newsy (zrobione) i linki do jej profili w social media (zrobione).

Chcę tam jeszcze umieścić opinie klientów - w jednym ustalonym miejscu docelowo miałyby się pojawiać losowe opinie pod postacią: logo klienta + cytat z referencji + imię i nazwisko.

Kłopot w tym, że nie wiem w jaki sposób uruchomić wyświetlanie losowych wpisów.

Czy istnieje jakiś moduł, albo funkcja, której nie udało mi się jeszcze znaleźć?

Próbowałem stworzyć nową kategorię w module "Newsy". Kategoria "referencje" wyświetla się w odpowiednim miejscu, uzyskałem nawet satysfakcjonujący mnie układ treści, ale nijak nie mogę sprawić, by wyświetlała wybrany wpis z kategorii "referencje" co każde przeładowanie strony / lub ustalony uprzednio czas.

Próbowałem do tego celu zainstalować moduł "Quotes" (podobno ma taką funkcjonalność), ale za każdym razem wyskakuje mi błąd sumy kontrolnej.

Teraz eksperymentuję z wpisami modułu "Guestbook", ale i tu skończyły mi się pomysły na losowe wyświetlanie wpisów.

Dlatego też zwracam się do Was z prośbą. Znacie odpowiednie moduły, lub jakieś sztuczki, które pozwolą mi osiągnąć zamierzony efekt?

Pozdrawiam
keedcord
sayz
Forum Members
Forum Members
Posts: 26
Joined: Sun Feb 28, 2010 1:33 pm

Re: Losowy post, losowy wpis na stronie głównej

Post by sayz »

Kiedyś chciałem zrobić losowy cytat na stronie, i zrobiłem sobie znacznik użytkownika o terści:

Code: Select all

$element[]='Wartość 1';
$element[]='Wartość 2';
$element[]='Wartość 3';
$element[]='Wartość 4';
$element[]='Wartość 5';
$element[]='Wartość 6';
$element[]='Wartość 7';
$element[]='Wartość 8';

print $element[array_rand($element, 1)];
keedcord
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: Wed Mar 28, 2012 10:26 pm

Re: Losowy post, losowy wpis na stronie głównej

Post by keedcord »

Działa. Wielkie dzięki za pomoc!
numer9

Re: Losowy post, losowy wpis na stronie głównej

Post by numer9 »

A ogólnie jeszcze można wykorzystać parametr "random", który jest do tego stworzony. Czyli np. masz wszystko w module News (albo CGBlog), wyświetlasz daną kategorię z odpowiednim parametrem. Niech będzie:

Code: Select all

{news sortby="random" category="referencje"}
I efekt powinien być uzyskany bez żadnego dodatkowego kodu, a wykorzystujesz przy okazji panel do dodawania newsów, więc ładny mechanizm.

Odnośnie losowego elementu na stronie głównej - warto zobaczyć też moduł "Showtime Slideshow". Pozwala na tworzenie prostych animacji (javascriptem lub flashem) i wyświetlanie zdjęć, wśród swych opcji ma między innymi tryb "shuffle", czyli losowego mieszania, co wyświetlić.
Post Reply

Return to “Polish - Polski”