• twitter image
  • facebook image
  • youtube image
  • linkedin image
Language: CMS Made Simple Czech CMS Made Simple France CMS Made Simple Spain CMS Made Simple Hungary CMS Made Simple Russia CMS Made Simple Netherlands

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Losowy post, losowy wpis na stronie głównej
PostPosted: Wed Mar 28, 2012 10:36 pm 
New Member
New Member

Witajcie. CMS Made Simple używam od niedawna i zastanawiam się, czy da się za jego pomocą uzyskać taki oto efekt:

Przygotowuję stronę dla firmy. Prostą wizytówkę, na której ma się pojawić możliwość wyboru kraju (zrobione), newsy (zrobione) i linki do jej profili w social media (zrobione).

Chcę tam jeszcze umieścić opinie klientów - w jednym ustalonym miejscu docelowo miałyby się pojawiać losowe opinie pod postacią: logo klienta + cytat z referencji + imię i nazwisko.

Kłopot w tym, że nie wiem w jaki sposób uruchomić wyświetlanie losowych wpisów.

Czy istnieje jakiś moduł, albo funkcja, której nie udało mi się jeszcze znaleźć?

Próbowałem stworzyć nową kategorię w module "Newsy". Kategoria "referencje" wyświetla się w odpowiednim miejscu, uzyskałem nawet satysfakcjonujący mnie układ treści, ale nijak nie mogę sprawić, by wyświetlała wybrany wpis z kategorii "referencje" co każde przeładowanie strony / lub ustalony uprzednio czas.

Próbowałem do tego celu zainstalować moduł "Quotes" (podobno ma taką funkcjonalność), ale za każdym razem wyskakuje mi błąd sumy kontrolnej.

Teraz eksperymentuję z wpisami modułu "Guestbook", ale i tu skończyły mi się pomysły na losowe wyświetlanie wpisów.

Dlatego też zwracam się do Was z prośbą. Znacie odpowiednie moduły, lub jakieś sztuczki, które pozwolą mi osiągnąć zamierzony efekt?

Pozdrawiam
keedcord

Profile  

Share On:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+
 Post subject: Re: Losowy post, losowy wpis na stronie głównej
PostPosted: Fri Mar 30, 2012 2:22 pm 
Forum Members
Forum Members

Kiedyś chciałem zrobić losowy cytat na stronie, i zrobiłem sobie znacznik użytkownika o terści:

\$1:
$element[]='Wartość 1';
$element[]='Wartość 2';
$element[]='Wartość 3';
$element[]='Wartość 4';
$element[]='Wartość 5';
$element[]='Wartość 6';
$element[]='Wartość 7';
$element[]='Wartość 8';

print $element[array_rand($element, 1)];

Profile  

Share On:
PostPosted: Sun Apr 01, 2012 9:15 pm 
New Member
New Member

Działa. Wielkie dzięki za pomoc!

Profile  

Share On:
PostPosted: Fri Apr 06, 2012 4:02 pm 
A ogólnie jeszcze można wykorzystać parametr "random", który jest do tego stworzony. Czyli np. masz wszystko w module News (albo CGBlog), wyświetlasz daną kategorię z odpowiednim parametrem. Niech będzie:

\$1:
{news sortby="random" category="referencje"}

I efekt powinien być uzyskany bez żadnego dodatkowego kodu, a wykorzystujesz przy okazji panel do dodawania newsów, więc ładny mechanizm.

Odnośnie losowego elementu na stronie głównej - warto zobaczyć też moduł "Showtime Slideshow". Pozwala na tworzenie prostych animacji (javascriptem lub flashem) i wyświetlanie zdjęć, wśród swych opcji ma między innymi tryb "shuffle", czyli losowego mieszania, co wyświetlić.

Share On:
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC