problem z modułem wyszukiwania

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
sebipol
New Member
New Member
Posts: 4
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:21 pm

problem z modułem wyszukiwania

Post by sebipol »

Moduł wyszukuje słowa wprost, a pomija wyniki będące rdzeniami wyrazów

Używamy serach module (v.1.6.10)

Dla przykładu na tworzonej stronie http://www.amed.pl/ jeśli wyszukujemy ‘sterylizatory’ – otrzymujemy wyniki
ale po wpisaniu ‘sterylizator’ już nie.

Mieliśmy nadzieję, żę będzie to działało jak w np Excelu- fraza*- czyli powinien wylistować wszystkie bez względu na końcówkę.

zaznaczę, że opcja Use Word Stemming (English Only) tu nie działa.

Czy może ktoś wie jak to ogarnąć ?
numer9

Re: problem z modułem wyszukiwania

Post by numer9 »

Ja niestety nie znam gotowego rozwiązania "made simple". Spotkałem się z podobnym problemem już u kilku Klientów - i za każdym razem robiłem modyfikację kodu w module Search, gdzie zamiast wyszkiwania "LIKE fraza" wpisywałem wyszukiwanie "LIKE fraza%" lub "LIKE %fraza%".

Spełnia zadanie w 100%, ale obniża wydajność i szybkość szukania w bazie danych znacząco (zwłaszcza ta opcja z % na początku i końcu). Warto przeanalizować fachowym okiem wielkość bazy danych przed wprowadzeniem takich zmian.
sebipol
New Member
New Member
Posts: 4
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:21 pm

Re: problem z modułem wyszukiwania

Post by sebipol »

pomysł wydaje sie dobry bo to raczej nieduża strona tylko napisz prosze gdzie to się zmienia konkretnie.
numer9

Re: problem z modułem wyszukiwania

Post by numer9 »

w pliku action.dosearch.php - ale dokładnych linijek kodu i poprawek teraz nie dam rady podać; spojrzałem w sam kod i trochę zmieniło się w module od czasu moich poprawek, ale zasada jest podobna.

Niestety, trzeba trochę biegłości, by połapać się we wszystkich warunkach searcha i ścieżce budowania zapytania - ale spokojna analiza action.dosearch.php i parametrów wywołania searcha na stronie - po godzinie powinna dać rezultat...
sebipol
New Member
New Member
Posts: 4
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:21 pm

Re: problem z modułem wyszukiwania

Post by sebipol »

Jeśli to nie problem to poprosze paczkę z przerobioną wersją modułu search. sebipol[at]sebipol.com.pl. moze być ze starszej wersji.
Post Reply

Return to “Polish - Polski”