• twitter image
  • facebook image
  • youtube image
  • linkedin image
Language: CMS Made Simple Czech CMS Made Simple France CMS Made Simple Spain CMS Made Simple Hungary CMS Made Simple Russia CMS Made Simple Netherlands

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Problem z przeniesieniem cms'a
PostPosted: Fri Dec 30, 2011 8:17 pm 
New Member
New Member

Witam!

Mam problem z CMS MS 1.2.3 "Black Rock" po przeniesieniu na nowy serwer pojawia mi się komunikat:

string(59) "Smarty error: unable to read resource: "content:content_en""

Czy może to mieć związek z tym ze na poprzednim serwerze miałem PHP 4 a teraz mam PHP5??

Co muszę zrobić??

Profile  

Share On:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+
 Post subject: Re: Problem z przeniesieniem cms'a
PostPosted: Wed Jan 18, 2012 10:53 am 
Tak, może to być problem ze wsteczną kompatybilnością PHP... tak naprawdę, to może też być problem z bazą danych (współczesne firmy z hostingiem już czasem dają jedynie MySQL5.5, z którym może się zgubić staruszek 1.2.3...

Mogło też coś Ci się nie przenieść, jeśli chodzi o bazę danych. Bo jak pewnie wiesz, oprócz wszystkich plików - trzeba przenieść bazę. Być może w strukturze coś Ci nadpisało przy tabelkach "cms_content" i okolicznych (properties, seq). Możesz mieć inne kodowanie bazy danych - zrzut np. zrobiłeś w latin-1, nowa baza ma na sztywno "utf-8" i zrzut po prostu się zerwał. Możliwości jest trochę...

A co masz robić dalej? Sprawdź spójność bazy danych (zrzut starej, zrzut nowej - porównanie; czy są takie same? rzut oka na kodowanie bazy też wskazany). Jak będzie ok i nadal nie ruszy, to zrób upgrade CMS-a. Czyli ściągnij najnowszą wersję, nadpisz pliki i uruchom ścieżka/install/upgrade.php -> za rękę powinno poprowadzić dalej i doprowadzić do sukcesu. Uważaj na newsy, czasem tam trzeba jeszcze "ręcznie" grzebnąć, ale może wszystko będzie OK.

I daj znak, czy pomogłem :D

Share On:
PostPosted: Mon Feb 20, 2012 9:16 am 
New Member
New Member

Dopiero teraz znalazłem czas na tą strone i tak:

aktualizacja nie pomogła, a teraz mam komunikat taki:

string(71) "Smarty error: unable to read resource: "module_db_tpl:News;summarynews""

Profile  

Share On:
PostPosted: Wed Feb 22, 2012 4:08 pm 
No to już jesteś bliżej >:D

Nie przeniosło Ci szablonu Newsów (modułu Aktualności), a gdzieś na stronie masz wywołanie tego modułu - z danym szablonem. Rozwiązaniem będzie teraz wejście w panel admina, do modułu News (Aktualności) - w szablon "podsumowania" - i wrzucenie jakiegoś szablonu i zaznaczenie go jako "domyślny". Jeżeli nie masz żadnej pozycji po prostu stwórz nową (domyślnie zostanie zaproponowany zwykły szablon) i koniecznie ustaw go jako domyślny.

Jeżeli nadal będziesz miał ten błąd, upewnij się, że przy wywołaniu modułu News (na stronie lub w szablonie) - nie masz argumentu "summarytemplate" - albo argument ten wskazuje na poprawną nazwę, którą masz już w bazie danych.

Share On:
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC