CTLModuleMaker 2.0 - linki (NEXT, PREV) da się? Topic is solved

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
nms007

CTLModuleMaker 2.0 - linki (NEXT, PREV) da się?

Post by nms007 »

Mam moduł wykonany przy użyciu CTLM 2.0.x. Wszytko pięknie ładnie, ale czy wie ktoś jak zrobić linki DALEJ i WSTECZ dla szczegółów wpisu?
Na liście produktów nie ma problemów z paginacją, ale nie mam pojęcia jak ogarnąć tę funkcjonalność po wejściu w szczegóły :/

Generalnie chodzi o łatwość przeglądania oferty (tak żeby nie trzeba było każdorazowo wracać do listy produktów)


Przykładowa struktura wpisów:

Kategoria 1
- Produkt 1
- Produkt 2
- Produkt 3
- Produkt n

Kategoria 2
- Produkt 1
- Produkt 2
- Produkt 3
- Produkt n
maranc
Forum Members
Forum Members
Posts: 249
Joined: Tue May 04, 2010 5:04 pm

Re: CTLModuleMaker 2.0 - linki (NEXT, PREV) da się?

Post by maranc »

Musisz w kodzie php utworzyć params np. goback i gonext. Parametry te musisz zakodować - polecam opis klas dla CMSMS:
http://www.cmsmadesimple.org/apidoc/CMS/CMSModule.html

Generalnie musisz użyć tzw. returnid. Poczytaj pod tym linkiem co ci podałem - masz tam dokładnie wszystko opisane.

Marek A.
nms007

Re: CTLModuleMaker 2.0 - linki (NEXT, PREV) da się?

Post by nms007 »

dzięki za info, ale kompletnie nie wiem jak to ugryźć :/

tzn. wiem, że trzeba z bazy pobrać id wpisu kolejnego oraz poprzedniego, ale wykonanie tego jest dla mnie (póki co) czystą abstrakcją - po prostu brakuje mi czasu, by przysiąść i konkretnie "przegryźć" się przez budowę i schematy działania modułów CMSMS, a bez tego czuje się jak "dziecko we mgle" :-\
maranc
Forum Members
Forum Members
Posts: 249
Joined: Tue May 04, 2010 5:04 pm

Re: CTLModuleMaker 2.0 - linki (NEXT, PREV) da się?

Post by maranc »

Hmm... chyba nie oczekujesz że ktoś odwali za Ciebie robotę i poda Ci gotowy kod, jeżeli nie rozumiesz jak działają klasy podaję prosty przykład:
$this->RedirectContent($twoja_strona);

Ten mały fragmencik przekieruje na jakąś określoną stronę. Musisz określić w php co jest $twoją_stroną

if (isset($params['submit_next_page']))
{
$this->RedirectContent($twoja_strona);
}
a następnie w szablonie (templatce) coś takiego:

<input type="submit" name="{$actionid}submit_next_page" value="Następna strona" />
Po kliknięciu w taki submit użytkownik zostaje przekierowany do danej strony.

jeżeli nadal to dla Ciebie czarna magia - sorry, ale poświęć trochę czasu na naukę, mi zajęło ok. pół roku zrozumienie jak dział cms, teoretycznie dzisiaj mogę zrobić w nim wszystko, naprawdę banalnie pisze się kod w php jeżeli się pozna serce sytemu.

A jak chcesz podejrzeć jak działa przekierowanie dla paginacji strony - edytuj plik action.default.php z modułu Products - tam masz to jak na tacy.
Marek A.
nms007

Re: CTLModuleMaker 2.0 - linki (NEXT, PREV) da się?

Post by nms007 »

skądże znowu, aż tak leniwy nie jestem ;)
dzięki za wytłumaczenie, teraz mam bardzo dobry punkt zaczepienia - w miarę wolnego czasu będę to "rozkminiał" ::)
Post Reply

Return to “Polish - Polski”