Problem z dużą ilością produktów w module Katalog/Cataloger Topic is solved

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
nms007

Problem z dużą ilością produktów w module Katalog/Cataloger

Post by nms007 »

Witam,

czy orientuje się ktoś, jaka może być przyczyna takiego oto błędu:

Code: Select all

Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 613595 bytes) in /home/[NAZWA-SERWISU]/ftp/cms/admin/listcontent.php on line 1304
A dokładnie rzecz ujmując... korzystam z modułu "Cataloger" (v.0.9), mam kilka podkategorii i każda z nich zawiera ok. 200 pozycji i przy próbie edycji którejkolwiek ze stron (rozwinięta tylko jedna sekcja) często otrzymuję w.w błąd.

Żeby lista została wyświetlona poprawnie wystarczy (po pojawieniu się Errora) usunąć z adresu:

Code: Select all

&page=&message=contentupdated
ale dla potencjalnego klienta nie jest to ani wygodne, ani funkcjonalne :/

Jakieś sugestie??

ps.
zainstalowana wersja CMS MS to: 1.9.4.1

W konfiguracji serwera (nazwa.pl) php_memory_limit ustawiony mam na 64M.
mktskk
Forum Members
Forum Members
Posts: 29
Joined: Sat Jan 15, 2011 3:00 am
Location: Poland

Re: Problem z dużą ilością produktów w module Katalog/Catalo

Post by mktskk »

W konfiguracji modułu w zakładce "Category Page Settings" zaznacz pole wyboru "Flush category page buffers".
Jest tam krótka notka, że niektóre instalacje php mają problem z prawidłowym wyświetleniem danych z modułu przy dużej ilości elementów.
nms007

Re: Problem z dużą ilością produktów w module Katalog/Catalo

Post by nms007 »

Niestety, ale opcja o której piszesz nie pomaga - wręcz przeciwnie - wywala dodatkowe błędy.
Problem rozwiązałem przy pomocy CTLMaker'a - stworzyłem nowy moduł, który działa tak jak Cataloger z tym, że nie ma problemów z dużą ilością pozycji.

Pozdr
mktskk
Forum Members
Forum Members
Posts: 29
Joined: Sat Jan 15, 2011 3:00 am
Location: Poland

Re: Problem z dużą ilością produktów w module Katalog/Catalo

Post by mktskk »

No cóż, widocznie nie pomaga we wszystkich przypadkach. W każdym razie oprócz modułu Cataloger oraz CTLMaker, jest też Products, który można wykorzystać tworząc szablony tak, aby nie korzystać z funkcjonalności dedykowanych dla rozwiązań e-commerce, jeżeli komuś nie są potrzebne i chce po prostu utworzyć jakiś katalog, kolekcję czy portfolio.
Post Reply

Return to “Polish - Polski”