Newsy z galerią obrazków ... Topic is solved

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
pomier

Newsy z galerią obrazków ...

Post by pomier »

Witam wszystkich, mam pytanko może wie ktoś jak zrobić by w newsach można było dodawać np: po 10 zdjęć, które po kliknięciu się będą powiększać? coś w rodzaju galerii z lightbox.

Pozdrawiam
pomier

Re: Newsy z galerią obrazków ...

Post by pomier »

Temat można uznać za zamknięty, znalazłem już rozwiązanie tego problemu.
Dzięki
numer9

Re: Newsy z galerią obrazków ...

Post by numer9 »

pomier wrote:Temat można uznać za zamknięty, znalazłem już rozwiązanie tego problemu.
No to prośba, żebyś wrzucił słowo [SOLVED] do tytułu wątku, a do treści - jakieś rozwiązanie lub chociaż namiar - czy zestawiłeś "extra_fields" czy jakoś połączyłeś "Gallery" z "News"... podziel się wiedzą :D

Ps - ja zrobiłem na stronie puncher.pl taki trick, że każdy news ma "dodatkowe pola" (extra_fields) i tam podaje się link do galerii, a same zdjęcia (bez ograniczeń ilościowych) - wrzuca się właśnie do Galerii, wyświetla już moduł Galleria (i szablon ustalony w tym module). Dodatkowo dopisałem kolejne pole i można łączyć z newsem jeszcze filmiki :)
pomier

Re: Newsy z galerią obrazków ...

Post by pomier »

Ja mam to rozwiązane w ten sposób ze mam dodatkowe pole obrazki w newsach a dokladniej 10 takich bo wiecej nie potrzebuje w szablonie szczegóły w aktualnościach mam coś takiego.

{if isset($entry->fields)}
{foreach from=$entry->fields item='field'}
{if $field->type == 'file' && $field->value ne ''}
<div class="img_center">
{capture name=adr}uploads/news/id{$entry->id}/{$field->value}{/capture}
<a rel="lightbox[{$entry->id}]" href="{$smarty.capture.adr}">{supersizer path=$smarty.capture.adr height="100" width="100" crop=true showErrors=false}</a>
</div>
{/if}
{/foreach}
{/if}

1) zainstalowany plugin SUPERSIZER
2) dodatkowo w szablonie strony mam js/lighbox do wyświetlania obrazkow jak w galerii.

Ten kawałek kodu mam dzięki innemu użytkownikowi tego forum ja tylko dodałem sobie lightboxa i wszystko działa.

W moim przypadku musiałem mieć możliwość dodawania newsów wraz z obrazkami za jednym razem, szybko i bez problemu bo będą to opsługiwały panie w sekretariacie i musi być prosto. hehhe.

pozdrawiam
Post Reply

Return to “Polish - Polski”