• twitter image
  • facebook image
  • youtube image
  • linkedin image
Language: CMS Made Simple Czech CMS Made Simple France CMS Made Simple Spain CMS Made Simple Hungary CMS Made Simple Russia CMS Made Simple Netherlands

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: TinyMCE a Mozilla Firefox
PostPosted: Thu Feb 17, 2011 7:44 pm 
Forum Members
Forum Members

Zauważyłem ostatnio iż TinyMCE (wersja 2.7.3 i wyższe) ma problemy w Mozilli (obecnie używam wersji 3.5.xx) a mianowicie:

wygląda na to że w.w przeglądarka strasznie trzyma w Cache zawartość edytora, bo np. dodając jakiś plik z ImageExplorera jest wszystko ok, ale gdy np. wchodzę w ten sam katalog później (ta sama sesja przeglądarki) to plików nie widać. Ale gdy przeładuję stronę (CTRL+F5) lub wykonam jakąś akcję (np. klikając w przycisk upload) to zawartość okna się przeładowuje i pliki widać.

Jest to bardzo irytująca rzecz i o ile mnie to nie przeszkadza, to osoba edytująca treści (nie posiadająca wiedzy web/owej) może mieć problemy z obsługą edytora >:(

W innych przeglądarkach owa sytuacja nie występuje i stąd moje pytanie - czy (i jak) da się obejść ten problem?? ???

Profile  

Share On:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+
 Post subject: Re: TinyMCE a Mozilla Firefox
PostPosted: Fri Feb 18, 2011 12:33 pm 
Na moim Chrome i FF też to się dzieje. Na forum już jest z 5 wątków w tej kwestii, w różnych językach i w głównych tematach, więc może ktoś "z góry" się pochyli i coś wymyśli. "Podbiłem" ten wątek w dwóch następnych miejscach... Ja jeszcze poczekam z tydzień, po czym trzeba będzie albo wniknąć w kod cache-owania TinyMCE, zrobić down-grade tego modułu albo zmienić WYSIWIG na inny... Nie ma lekko :'(

Share On:
PostPosted: Sat Feb 19, 2011 11:48 am 
W pierwszych reakcjach dostałem dwie sugestie: jedna to downgrade tinyMCE (do wersji wcześniejszej niż 2+, można ją pobrać z dev.cmsmadesimple.org), druga to wyłączenie funkcjonalności cache-owania w całym CMS-ie. Ale to tylko na priv-a, jak kogoś interesuje - bo po pierwsze to ingerencja w kod core-a CMS (więc grzebnięcie w jednej linijce kodu, ale bardzo ważnego pliku), po drugie - obcina to wiele fajnych cech, dzięki którym CMS działa teraz mocno w oparciu o pamięć cache...

no nic, zobaczymy co kolejne dni przyniosą.

Share On:
PostPosted: Sat Feb 19, 2011 7:14 pm 
Forum Members
Forum Members

w moim przypadku downgrade będzie najlepszym rozwiązaniem. Jak starczy czasu to pochwalę się rezultatami ;)

Profile  

Share On:
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC