Kilka szablonów z wspólnymi częściami

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
Vicky019
New Member
New Member
Posts: 8
Joined: Thu Aug 05, 2010 10:12 am

Kilka szablonów z wspólnymi częściami

Post by Vicky019 »

Witam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc.
Mam taki problem - na stronie stosuję kilka szablonów, które mają części wspólne, chciałabym to, co wspólne załączać jakoś, żeby nie klepać cały czas tego samego, czyli coś w rodzaju include... Czy ten cms posiada taką możliwość? Jeśli tak to jaką?
User avatar
Marek
Forum Members
Forum Members
Posts: 41
Joined: Sat Nov 01, 2008 11:52 am

Re: Kilka szablonów z wspólnymi częściami

Post by Marek »

Ja na swoich stronach wykorzystuję globalne bloki html, ale do stron na których chcę mieć tą samą treść, albo w złożonych tabelach, co by mi się łatwiej  aktualizowało treść. Nie używałem tej funkcji w szablonach, ale powinna moim zdaniem zadziałać. Spróbuj.

Wejdź do bloku Treść => Globalne bloki HTM => Wprowadź kod => Nazwij blok a później wprowadź go do szablonu poprzez: {global_content name='demo'}. Oczywiście demo to twoja nazwa bloku. Przetestuj to rozwiązanie. Jeżeli ci się uda, to napisz.
Vicky019
New Member
New Member
Posts: 8
Joined: Thu Aug 05, 2010 10:12 am

Re: Kilka szablonów z wspólnymi częściami

Post by Vicky019 »

Marek wrote: Ja na swoich stronach wykorzystuję globalne bloki html, ale do stron na których chcę mieć tą samą treść, albo w złożonych tabelach, co by mi się łatwiej  aktualizowało treść. Nie używałem tej funkcji w szablonach, ale powinna moim zdaniem zadziałać. Spróbuj.

Wejdź do bloku Treść => Globalne bloki HTM => Wprowadź kod => Nazwij blok a później wprowadź go do szablonu poprzez: {global_content name='demo'}. Oczywiście demo to twoja nazwa bloku. Przetestuj to rozwiązanie. Jeżeli ci się uda, to napisz.
Tak zrobiłam i działa
Post Reply

Return to “Polish - Polski”