CMS Made Simple Forums
https://forum.cmsmadesimple.org/

Rejestracja i logowanie użytkowników w CMS MS
https://forum.cmsmadesimple.org/viewtopic.php?f=12&t=44976
Page 1 of 1

Author:  pomier [ Sat Jun 19, 2010 7:51 am ]
Post subject:  Rejestracja i logowanie użytkowników w CMS MS

Witam, chcę zbudować serwis gdzie będzie można się rejestrować i logować do serwisu. To wiem jak zrobić problem jednak dotyczy już po zalogowaniu, chcę zrobić by użytkownik po zalogowaniu mógł zamieszczać lub kasować dane tylko z jednej strony. Opiszę to może jaśniej. Logujemy się i odpala nam się strona z fotką naszego narodzonego dziecka tu możemy dodać opis jak i skasować lub zmienić fotkę. Portal buduję dla szpitala.

Problemu nie będzie jeśli dyrekcja szpitala zechce tylko by użytkownik mógł się zalogować i zobaczyć fotki dzieci i opisy bez możliwości kasowania i wprowadzania zmian. Mam taką nadzieję że to im wystarczy.
Pozdrawiam i dzięki za odp.
Pomier

Author:  maranc [ Mon Jun 21, 2010 9:53 am ]
Post subject:  Re: Rejestracja i logowanie użytkowników w CMS MS

Nie będzie to łatwe - podstawowe pytanie - ilu ma być edytorów: tylko jedna osoba, czy też chcesz, aby działało to na zasadzie że np. ktoś zakłada fotkę i opis, i tylko ten ktoś ma to edytować. Bo jeżeli ma być wielu edytorów, przy czym dany edytor jest właścicielem jedenego obiektu, drugi - kolejnego itd. to z tego co wiem możesz to zrobić tylko przy pomocy modułu CompanyDirectory. Ten moduł posiada coś takiego jak indywidualne uprawnienia właściciela (nazwa użytkownika, nie grupa użytkowników). Moduł ten właśnie wspiera edycję za poziomu frontendu.

Pozdr.
Marek A.

Page 1 of 1 All times are UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/