Dodawanie aktualność przez user-ów Topic is solved

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
pomier

Dodawanie aktualność przez user-ów

Post by pomier »

Witam serdecznie, mam pytanko dotyczące aktualności. Wie może ktoś jak zrobić dodawanie aktualności przez użytkowników po zalogowaniu się od frątu? Chodzi o to że buduję taki prosty portal dla szkoły i niektóre dzieci będą mogły dodawać aktualnośći coś w rodzaju " z życia szkoły" Chcę by mogli się zalogować na stronie głównej a potem wyświetli się formularz i wstawią nową aktualność. W ustawieniach aktualności widzę że jest taka opcja ale jak ją uruchomić na stronie?

http://www.spligowo.edu.pl/index.php?page=aktualnosci

Dzięki za pomoc

Dobra udało mi się zrobić że formularz się wyświetla po zalogowaniu. Teraz mam dwa inne problemy

1) jak zrobić by zalogowany uczeń widział tylko jedną kategorię newsów a nie wszystkie. Chcę z góry skierować jego newsa do konkretnej kategorii.

2) mam problem z polami textarea są szersze niż strona, Można to jakoś dopasować?

Zobaczcie
http://www.spligowo.edu.pl/index.php?pa ... ktualnosci

email: test@spligowo.edu.pl
Hasło: test123
Last edited by pomier on Thu Dec 23, 2010 10:03 am, edited 1 time in total.
maranc
Forum Members
Forum Members
Posts: 249
Joined: Tue May 04, 2010 5:04 pm

Re: Dodawanie aktualność przez user-ów

Post by maranc »

2. TinyMC wstawia edytor graficzny w tej tebeli:



Więc za pomocą css ustaw parametr 'width' w pixlach lub najlepiej jako 100% (powinno dopasować się do zawartości strony). Kod css:

table#m478ddsummary_tbl {
width: 420px;}

To samo dotyczy wszelkich innych elementów formularzy typu input, textarea itd.) Przeszukaj moje posty na forach EN, znajdziesz tam co najmniej kilka przykładów jak formatować elementy formularzy.

1. I tutaj nieco większy problem - można zmodyfikować moduł, ale to nie za dobre rozwiązanie (w razie aktualizacji nasze zmiany znikną). Albo po prostu użyć funkcji replace w smarty. W ten sposób będziesz mógł dodać opcję selected oraz ustawić status na disabled lub readonly (nie pamiętam który jest dla pól select). Nie mam czasu bawić się z twoim kodem ale coś na czym teraz pracuje może pomoże:

{$accept_condition->control|replace:'value="1"':'value="1" checked="checked"'}

W skrócie - dzięki funkcji replace dodaliśmy do inputa typu checkbox wartość 'checked="checked"'.

Pobaw się z polem select (w templatce) z użyciem funkcji replace.


BTW - chyba trochę na bakier z css. Już na pierwszy rzut oka kardynalny błąd w kodzie, czyli przywoływanie div z określonym id (który powinien być jedyny w swoim rodzaju) wielokotnie, zamiast używania klas css.

Marek A.
Post Reply

Return to “Polish - Polski”