• twitter image
  • facebook image
  • youtube image
  • linkedin image
Language: CMS Made Simple Czech CMS Made Simple France CMS Made Simple Spain CMS Made Simple Hungary CMS Made Simple Russia CMS Made Simple Netherlands

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Jak zrobić przycisk "dodaj do ulubionych" oraz "poleć stronę"
PostPosted: Wed Jun 09, 2010 3:16 pm 
Witam wszystkich, mam taki mały problem jak w temacie, muszę to umieścić na stronie i nie pamiętam jak szło z tym dodaj do ulubionych. Kiedyś znalazłem coś takiego w CMS MADE SIMPLE ale nie wiem gdzie i jak sie dokładnie nazywało.

Pozdrawiam i czekam na jakąś odp.

Share On:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+
 Post subject: Re: Jak zrobić przycisk "dodaj do ulubionych" oraz "poleć stronę"
PostPosted: Wed Jun 09, 2010 3:35 pm 
Forum Members
Forum Members

Dodanie do ulubionych, możesz zrobić w ten sposób, wstawiając kod java script:

Co do użyteczności tzw. "poleć stronę", poleć znajomemu itd. - najlepiej wykorzystać FormBuilder (czyli stworzyć prosty formularz, z polem: adresat wiadomości [typ pola: 'Email'], tekstem wiadomości (typu "Polecam Ci bla bla bla) .

Pozdr.
Marek A.

Profile  

Share On:
PostPosted: Wed Jun 09, 2010 3:55 pm 
Dzięki za pomoc właśnie bardzo podobny skrypt znalazłem zrobilem to tak http://pomier1.mserwis.pl/w&p/ na dole po lewo.

Share On:
PostPosted: Wed Jun 09, 2010 7:01 pm 
Forum Members
Forum Members

Tak przy okazji, nie wiem na jakim etapie budowania strony jesteś, ale lepiej teraz się tym zainteresować:

http://validator.w3.org/check?uri=http% ... omatically)&doctype=Inline&group=0&user-agent=W3C_Validator%2F1.767

Liczba błędów jest zatrważająca .... Przy okazji - nie używaj '&' - z tego powodu masz też m.in masę błędów.

Pozdr.
Marek A.

Profile  

Share On:
PostPosted: Thu Jun 10, 2010 4:19 pm 
No masz racje z tymi bledami, nigdy nie sprawdzałem pod tym kontem działania strony. Dzięki za informację, a tak przy okazji to sprawdzałem dużo stron i każda ma jakąś ilość błędów. Czy to normalne?

Pozdrawiam

Share On:
PostPosted: Fri Jun 11, 2010 8:29 am 
Forum Members
Forum Members

Chodzi o to, żeby jednak starać się poprawnie, unikać błędów typu nieprawidłowe zamknięcia znaczników, wstawianie div w elementy liniowe typu

itd. Prawidłowo napisana strona (tzn. bez błędów) będzie się wyświetlać tak jak należy w każdej przeglądarce, obsługującej standardy css 2.1. Oczywiście jest wiele stron, które zawierają błędy, ale należy je eliminować.

Pozdr.
Marek A.

Profile  

Share On:
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC