• twitter image
  • facebook image
  • youtube image
  • linkedin image
Language: CMS Made Simple Czech CMS Made Simple France CMS Made Simple Spain CMS Made Simple Hungary CMS Made Simple Russia CMS Made Simple Netherlands

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: ukrycie menu w przypadku braku podmenu
PostPosted: Tue May 25, 2010 8:03 pm 
Forum Members
Forum Members

Witam, pytanie do zaawansowanych użytkowników cms. Tworząc dowolną stronę mamy do wyboru opcję: pokaż lub  ukryj w menu. Tworząc podstrony (dzieci tej strony) ponownie wybieramy, czy pokazać je w podmenu itd. Jeżeli chcemy, aby dana strona (podstrona) nie była pokazana, wystarczy odznaczyć "nie pokazuje w menu" i problem z głowy. Mi chodzi jednak o coś takiego: w 'sidebar' po lewej stronie (gdzie wyświetla się podmenu) mam kod:

Problem powstaje wtedy gdy, klient klika łącze do jakiejś strony, która:
A. Zaznaczona została jako "nie pokazuj w menu"
B. Nie ma żadnych 'dzieci" czyli podstron (po prostu brak jakiegokolwiek 'podmenu').

W efekcie w lewym sidebarze powstaje głupi efekt, w takiej postaci, iż wyświetla się blok 'Menu' ale nie ma tutaj żadnej zawartości. Zobrazuje to "łopatologicznie":

A. Jeżeli strona jest pokazana w menu i załóżmy ma podstrony lewy sidebar wygląda tak:

MENU

podstrona 1
podstrona 2
podstrona 3

/koniec bloku menu/

B. Jeżeli strona jest odznaczona jako 'nie pokazuj w menu' oraz nie ma dzieci (podstron) wygląda to tak:

MENU

pusta zawartość

/koniec bloku menu/

Pytanie właściwe: czy ktoś może zna sposób (UDT, instrukcje warunkowe lub cokolwiek innego), który pozwoli w przypadku B. ukryć cały blok menu. Dodam, że oczywiście jest jeden sposób który pozwala to zrobić: wystarczy dla takiej strony wybrać inny szablon (np zrobić kopię szablonu strony z którego aktualnie korzystamy, a następnie usunąć fragment kodu odpowiedzialny za wyświetlanie menu). Rozwiązanie te ma jednak pewne wady: podwójna praca w każdym szablonie, w przypadku poprawek błędów itp. Mi chodzi o rozwiązanie, w którym korzystam z jednego szablonu strony. Dodam, że poświęciłem masę czasu na przewertowanie forum EN, ale nie znalazłem rozwiązań.

Pozdrawiam,
Marek A.

Profile  

Share On:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+
 Post subject: Re: ukrycie menu w przypadku braku podmenu
PostPosted: Wed May 26, 2010 7:40 am 
Forum Members
Forum Members

Ok, trochę poszperałem i jeden sposób znalazłem, z wykorzystaniem atrybutu dodatkowego strony. Każda stworzona strona może mieć trzy dodatkowe atrybuty (wybieramy edycja strony / zakładka 'opcje': są tam pola: Atrybut dodatkowy strony 1, Atrybut dodatkowy strony 2, Atrybut dodatkowy strony 3. W moim przykładzie wykorzystałem 'Atrybut dodatkowy strony 2', wartość wprowadzona dla tego atrybutu: 'hidemenu' (oczywiście każdy wprowadza to co jemu wygodne). W przypadku B. opisanym powyżej edytujemy szablon strony, żeby ukryć blok menu, wprowadzamy kod:

{page_attr key='extra2' assign='extra2'}    /* można zmienić na extra1 lub extra3 */
{if $extra2 == 'hidemenu'} 
dowolna treść, która pokaże się zamiast bloku menu, jeżeli chcemy ukryć cały pusty blok menu, np. jakiś slogan, reklama etc.

{else}

{menu number_of_levels='3' start_level='2' template='minimal_menu.tpl'}
/* to wyświetli właściwe menu */

{/if}

Może to się komuś przyda, może też ktoś ma inne propozycje...

Marek A.

Profile  

Share On:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC