Dziwny problem z menu

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
dapiodesigner
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: Tue Oct 06, 2009 6:25 pm

Dziwny problem z menu

Post by dapiodesigner »

Witam, mam problem z wyświetlaniem menu.
Podzieliłem strony na trzy kategorie(nagłówki):

1.pomocnicze
2.niezmienniki
3.menu główne

każde z nich ma kilka podkategorii
na pierwszej stronie wszystko wyświetla się poprawnie, natomiast po przejściu na pierwszą stronę z menu dzieje sie dziwna rzecz, mianowicie wyświetla się tylko element wybrany, pozostałe nie. Co ciekawe dzieje się tak TYLKO i WYŁĄCZNIE z pierwszym elementem KAŻDEGO podmenu, a z pozostałymi NIE. dodanie jakiejkolwiek strony(bądź nagłówka) w każdym podmenu i menu rozwiązuje problem, ale nie rozumiem dlaczego się tak dzieje. Nie chcę do każdego podmenu wrzucać dodatkowej strony. Czy ktoś wie o co chodzi albo ma podobny problem? strony nie różnią się niczym.

z mojej obserwacji wynika, że już do template'a jest przekazywana tylko jedna zakładka menu. grzebiąc w plikach menumanager'a odkryłem, że problem pojawia się przy funkcji getContent(), w której (plik lib/Tree.php) okazuje się, że pierwsza strona nie jest cache'owalna. Walczę już z tym problemem jakiś czas. ma ktoś jakiś pomysł?

Druga sprawa jest taka: chciałbym wrzucić do menu 3. elementy menu 2. i to jest ok, zrobliwe, ale po kliknięciu któregokolwiek linka z menu 2. nie ma wyróżnienia dla nadkategorii, w której byliśmy, co jest zrozumiałe, bo przecież przeszliśmy do innego poziomu. czy ktoś ma pomysł jak to obejść?
Post Reply

Return to “Polish - Polski”