Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
User avatar
mbisu
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Sun Dec 28, 2008 12:52 pm
Location: Stalowa Wola

Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Post by mbisu »

Mam do was pytanie. Czy istnieje dodatek do skryptu, który pokazuje nowości na stronie. Moja strona liczy ok. 1 tysiąc pod stron z opisami lokomotyw. Każdy nowy pokazywał się w tej zakładce przez jakiś okres. Czy możliwe jest zainstalowanie? Jak można zainstalować forum do skryptu? Czy mogę liczyć na waszą pomoc?
Pozdrawiam
Michał
www.polskakolej.info

:)
kreo
Forum Members
Forum Members
Posts: 27
Joined: Sat Aug 06, 2005 10:08 am

Re: Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Post by kreo »

Masz wersję 1.4.1 a więc pozwala to na bezproblemową instalację modułu forum.

Po zalogowaniu się do admina przejdź do zakładki Rozszerzenia/Menadżer modułów i tam wyszukaj sobie jakieś forum i zainstaluj i przeczytaj następnie pomoc do tego modułu przechodząc do Rozszrzenia/Moduły i tam Pomoc/Opis.

Co do Newsów to masz to standardowo zainstalowane.. przeczytaj tylko jak używać. Jeśli nie masz zainstalowane to zainstaluj (czytaj wyżej).

Pozdrówka
User avatar
mbisu
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Sun Dec 28, 2008 12:52 pm
Location: Stalowa Wola

Re: Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Post by mbisu »

Wiem o jakie newsy ci chodzi. My chodzi żeby się to aktualizowało bez mojej ingerencji. Próbowałem instalować forum, ale mam problem. Brak znajomości PHP itp. Czy istnieje możliwość polecenia mi czegoś i napisania instrukcji jak krok po kroku to zainstalować. By chodziło bez problemów.

Pokaże wam o co mi chodzi, ale na przykładzie innej strony: http://www.jelenia.rail.pl/Nowosci.htm oto mi chodzi. Musi to być generowane automatycznie.

Znacie przypadkiem jeszcze inne dodatki do mojej strony. Mam witrynę o kolei.
kreo
Forum Members
Forum Members
Posts: 27
Joined: Sat Aug 06, 2005 10:08 am

Re: Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Post by kreo »

OK. Teraz rozumiem.
Co do instalacji forum nie potrzeba znajomości php, chyba nie próbowałeś nawet instalować tych forów?

Co do Newsów to sprawdzałeś wszystkie dostępne moduły i dodatki do tego CMS-a ? Albo sprawdziłeś czy ktoś nie miał podobnych pytań na forum ogólnym a nie tylko w Polskim dziale?

Co do dodatków to jest ich mnóstwo. Komentowanie artykułów, filmy, ...itd,itp.
User avatar
mbisu
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Sun Dec 28, 2008 12:52 pm
Location: Stalowa Wola

Re: Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Post by mbisu »

Nie znam angielskiego. Jedynie to tylko rosyjski i Esperanto. Sprawdzałem i nie znalazłem.


Czy możesz mi pomóc? Forum próbowałem instalować i nic z tego nie wyszło.  Skryptu do nowości też nie znalazłem.
Bardzo cię proszę o pomoc. 


Pozdrawiam
kreo
Forum Members
Forum Members
Posts: 27
Joined: Sat Aug 06, 2005 10:08 am

Re: Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Post by kreo »

Opisz problem z instalacją forum.

Nigdy nie potrzebowałem skryptu do nowości a więc nie wiem czy coś takiego istnieje czy też nie bo nie szukałem.
ezbig
New Member
New Member
Posts: 4
Joined: Thu Jan 08, 2009 11:39 pm

Re: Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Post by ezbig »

mbisu wrote: Mam do was pytanie. Czy istnieje dodatek do skryptu, który pokazuje nowości na stronie. Moja strona liczy ok. 1 tysiąc pod stron z opisami lokomotyw. Każdy nowy pokazywał się w tej zakładce przez jakiś okres. Czy możliwe jest zainstalowanie?
Jeśli wystarczy ci coś takiego jak tu: Klub Karate Kyokushin (boks "Aktualizowane" z lewej)

wpisz w treści wybranej strony {recently_updated number=5} (instrukcja masz "znacznikach" - po angielsku, ale tam nie ma wiele do czytania). U mnie na tej stronie jest to wstawione w szablon bo podaję tylko 5 pozycji. Jak chcesz tyle co na tej, którą podałeś jako przykład (www.jelenia.rail.pl/Nowosci.htm) to chyba lepiej przeznaczyć osobną podstronę (number=ile chcesz). Tylko ten znacznik takiego szczegółowego dziennika nie wyświetla.
mbisu wrote: Jak można zainstalować forum do skryptu? Czy mogę liczyć na waszą pomoc?
Nie wiem jaki możesz mieć problem z instalacją forum. Trzeba pobrać i skopiować do katalogu modules/ lub zainstalować poprzez "menadżer modułów". Instalacja to jedno kliknięcie, więcej roboty jest przy konfiguracji, bo aby dało się zainstalować ForumMadeSimple trzeba jeszcze wrzucić moduły: CustomContent, SelfRegistration(Autorejestracja), FrontEndUsers(Zarządzanie urzytkownikami FEU). Potem wypada jeszcze zmodyfikować szablony forum bo oryginał nie powala layout-em, zrobić stronę lub boksy rejestracji i logowania (szablony w SelfRegistration i FrontEndUsers), wkleić znacznik forum na wybranej stronie i dodać w panelu adm. jakieś fora.

W FrontEndUsers musisz utworzyć grupę użytkowników forum i moderatorów, no i trzeba dodać dodatkowe cechy dla grup: przynajmniej adres email do weryfikacji, można też avatar.

Takie proste forum robiłem na tej stronie: http://www.okksokol.09.pl - tylko na dziś (9.01.08) musisz się zarejestrować aby je zobaczyć (stronka jest w trakcie przenoszenia ze starej wersji)
User avatar
mbisu
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Sun Dec 28, 2008 12:52 pm
Location: Stalowa Wola

Re: Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Post by mbisu »

Super o to mi chodziło. Zaraz się biorę do roboty. Wielkie dzięki.
User avatar
mbisu
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Sun Dec 28, 2008 12:52 pm
Location: Stalowa Wola

Re: Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Post by mbisu »

ezbig możesz mi powiedzieć jak skrypt się nazywa. Najlepiej mi powiedzieć nazwę najlepszego do forum. Genialnie z tymi aktualizacjami. http://www.polskakolej.info/index.php?p ... na-stronie . Można podawanie ograniczyć tylko do daty?
Last edited by mbisu on Sat Jan 10, 2009 5:10 pm, edited 1 time in total.
User avatar
mbisu
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: Sun Dec 28, 2008 12:52 pm
Location: Stalowa Wola

Re: Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Post by mbisu »

mbisu wrote: ezbig możesz mi powiedzieć jak skrypt się nazywa. Najlepiej mi powiedzieć nazwę najlepszego do forum. Genialnie z tymi aktualizacjami. http://www.polskakolej.info/index.php?p ... na-stronie . Można podawanie ograniczyć tylko do daty?
Pojawiły się wady. Ponieważ przy każdej czyności zapisuje mi operacje. Czy można ograniczyć tylko do dodawania nowej podstrony i modyfikacji w treści.
ezbig
New Member
New Member
Posts: 4
Joined: Thu Jan 08, 2009 11:39 pm

Re: Zakładka nowości na stronie. Czy ktoś chętny?

Post by ezbig »

mbisu wrote: ezbig możesz mi powiedzieć jak skrypt się nazywa. Najlepiej mi powiedzieć nazwę najlepszego do forum. Genialnie z tymi aktualizacjami. http://www.polskakolej.info/index.php?p ... na-stronie . Można podawanie ograniczyć tylko do daty?
Forum Made Simple - może są i lepsze, ale ja nie szukałem dużo (a te jest w 100% skończone, nie pamiętam tylko czy jest w polskiej wersji, czy sam tłumaczyłem).

Aktualizacje można ograniczyć do daty, ale trzeba przerobić zapytanie do bazy w skrypcie. Kiedyś nawet to zrobiłem, ale były miesiące kiedy boks na stronie był pusty, więc przywróciłem starą wersję.
mbisu wrote: Pojawiły się wady. Ponieważ przy każdej czyności zapisuje mi operacje. Czy można ograniczyć tylko do dodawania nowej podstrony i modyfikacji w treści.
Skrypt właśnie to robi, tylko modyfikacja jest nawet wtedy jak wejdziesz na edycję strony i nic nie poprawisz w treści, a to zapiszesz (aktualizowana jest wtedy data modyfikacji). Można przerobić zapytanie do bazy w skrypcie, aby szukało tylko nowych stron.
Last edited by ezbig on Sat Jan 10, 2009 11:55 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Polish - Polski”