• twitter image
  • facebook image
  • youtube image
  • linkedin image
Language: CMS Made Simple Czech CMS Made Simple France CMS Made Simple Spain CMS Made Simple Hungary CMS Made Simple Russia CMS Made Simple Netherlands

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Polska data w newsach i komentarzach
PostPosted: Fri Sep 14, 2007 6:31 am 
Witam chy ktoś zna sposób na polską datę w newsach i komentarzach, np.
Poniedziałek, 28 września 2007

muszę używać skróconej angielskiej.
nie działa komenda - localedateformat='%B %d, %Y, %I:%M %p' lang='pl_PL'

Share On:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+
 Post subject: Re: Polska data w newsach i komentarzach
PostPosted: Wed Sep 19, 2007 7:49 am 
A której wersji CMS MS i modułu NEWS używasz?

W najnowszych - ustawienia daty są w zakładce modułu NEWS, na końcu. Wchodzisz w Treść -> Aktualności -> Opcje (zakładka) i tam masz pytanie:

\$1:
Format wyświetlania daty. Bazuje na funkcji strftime i może być użyte w szablonie jako $entry->formatpostdate. Domyślnie jest to %x, który jest domyślnym formatem daty dla ustawień lokalnych serwera.:

wystarczy ustawić %d/%m/%Y jako rozwiązanie i będziesz miał "polski" format, choć bez nazw (np. 28/09/2007).

Możesz też ustawić tam swój format. Wykasuj też wcześniej wszelkie argumenty ustawienia formatu daty z ustawień wywołania modułu news (z innych miejsc niż te opcje modułu). Jeśli chodzi o język (miesięcy czy dni) - to ustawiasz to w "Ustawieniach globalnych" - tam ustaw na polski i cały serwis już będzie dziedziczył (przynajmniej większość serwisu). Jest tylko jeden problem, którego jeszcze nie rozwiązałem (i jest trudny do rozwiązania). W Polsce powinno się mówić: "wrzesień 2007", ale już "5 września 2007". Przez to, że miesiące się odmieniają - mamy problem. W tłumaczeniu jest na razie tylko jedna opcja dla nazwy każdego miesiąca i dlatego Twój format pokaże trochę niegramatyczne rozwiązanie: "Poniedziałek, 28 wrzesień 2007". Ja przeszedłem dlatego na format "cyferkowy"... Ale tutaj decyzję pozostawiam Tobie!

Mam nadzieję, że to kompendium wiedzy z dat okaże się pomocne. Daj znak!

Share On:
 Post subject: Re: Polska data w newsach i komentarzach
PostPosted: Thu Sep 06, 2012 9:22 pm 
Forum Members
Forum Members

odgrzewam ;] sposób na polskie znaki, nazwy miesięcy i to w dowolnej formie jest.. nie ma nic wspólnego z konfiguracją 'locale' cms'a ani serwera i jest dość "łopatologiczny", ale działa..

w tagu smarty wywoływującym datę trzeba skorzystać z 'replace', w moim przypadku skorzystałem z tego w szablonie galerii - wygląda to tak:
\$1:
{$gallerydate|cms_date_format:"%B %Y"|replace:'January':'styczeń'|replace:'February':'luty'|replace:'March':'marzec '|replace:'April':'kwiecień'|replace:'May':'maj'|replace:'June':'czerwiec '|replace:'July':'lipiec'|replace:'August':'sierpień'|replace:'September':'wrzesień '|replace:'October':'październik'|replace:'November':'listopad'|replace:'December':'grudzień'}

/kilka spacji pojawiło się po nazwach miesięcy tylko aby nie rozjechała się szerokość treści na forum, normalnie jest to ciąg znaków bez spacji..

Profile  

Share On:
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC