Problem z modułem Cataloger - koloejność alfabetyczna

Pomoc po polsku dla CMS Made Simple
Post Reply
watexon

Problem z modułem Cataloger - koloejność alfabetyczna

Post by watexon »

Nie potrafię ustawić alfabetycznej kolejności wyświetlanie poszczególnych obiektów (item). Jest tam zakładka "menage preferences", w której zmieniam co potrzeba, ale nie ma to żadnego efektu. Jest też coś dziwnego: w Global Catalog Operations wszystko ustawione jest na "do not change" i rzeczywiście nie da się nic zmienić. A to właśnie powoduje, że nie można ani ustawić kolejności wyświetlania poszczególnych obiektów (items), ani nawet ustawić liczby występowania tych elementów na stronie np. żeby pokazywały się tylko 2. Proszę o pomoc, doszedłem już prawie do końca projektowania serwisu a tu taki kanał. Bez tego nie ruszę!
numer9

Re: Problem z modułem Cataloger - koloejność alfabetyczna

Post by numer9 »

jaką wersję modułu używasz, jaką wersję CMS-a? spróbuję wtedy wrzucić to u siebie na testowy serwer i sprawdzić, daj znak!
Decain
Forum Members
Forum Members
Posts: 15
Joined: Sun Dec 20, 2009 6:11 pm
Location: Poland

Re: Problem z modułem Cataloger - koloejność alfabetyczna

Post by Decain »

Moduł Catalogera nie radzi sobie z kolejnością. Też napotkałem na podobny problem. Jedynym wyjściem jakie przyszło do głowy przygotowując projekt było dodanie materiałów od początku w tej kolejności, która była właściwa. Porządek alfabetyczny nie był uwzględniany. Jeśli chcesz zmniejszać ilość wyświetlanych elementów, a mają one taką samą szerokość - wtedy z pomocą może przyjść CSS i ustawienie elementów w div-ie z określoną szerokością.

3 lata minęły od Twojego pytania, ale może komuś się jeszcze przyda.
maranc
Forum Members
Forum Members
Posts: 249
Joined: Tue May 04, 2010 5:04 pm

Re: Problem z modułem Cataloger - koloejność alfabetyczna

Post by maranc »

Proponuje zamiast modułu Cataloger używac modułu Products. Jest znacznie bardziej konfigurowalny a opcja sortowania jest standardowo dostępna po nazwie, dacie utworzenia, itd. Poza tym moduł Products jest stale rozwijany i upgredowany (ostatnia świeża wersja pochodzi z października tego roku)

Marek A.
Post Reply

Return to “Polish - Polski”