Aku hodnotu $config['locale'] nastavit v config.php?

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Aku hodnotu $config['locale'] nastavit v config.php?

Post by Joseph777 »

zdravim

aku hodnotu mam zapisat do $config['locale'] pri viacjazycnom webe? (napr ked ma web aj cesku aj slovensku mutaciu)

a este mam jednu otazku:
aky encoding nastavujete databaze pre cmsms?
robim to dobre ked pre anglicky web davam utf8_general_ci, pre slovensky utf8_slovak_ci atd?
ale aky encoding nastavit pri viacjazycnom webe?
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: Aku hodnotu $config['locale'] nastavit v config.php?

Post by kuzmany »

Ahoj,

tuto hodnotu nemusis vyplnat, prebera sa z defaultneho nastavenia server.

Inac to znamena nastavenie setlocale: http://php.net/manual/en/function.setlocale.php

Pri viaczajycnom webe musis setlocale nastavit pri kazdom jazyku zvlast

Pre slovensky jazyk by malo stacit: sk_SK.utf-8 (pri MleCMS musis momentalne zadat celu retazec: LC_ALL, 'sk_SK.utf-8')

utf8_general_ci je pre databazu, ide o defaultne kodovanie tabuliek kodovanie a to mozes mat pre vsetky jazyky rovnake.

Keby nieco, pytaj sa.
Yes, it's me: MleCMS, MleDomains, ModuleGenerator, URLWatchdog, Youtuber, Extended Content Blocks, Extended Tools, Analytics etc.
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Re: Aku hodnotu $config['locale'] nastavit v config.php?

Post by Joseph777 »

takze ak som to dobre pochopil pri jednojazycnom webe v config.php netreba vyplnat $config['locale'] ale aj môžem

a pri viacjazycnom webe ked pouzijem modul MleCMS treba nastavit setlocale pri kazdom jazyku zvlast, kde a ako sa to ale nastavuje? pretoze tu nic take spomenute nie je http://cmsmadesimple.sk/modules/MleCMS/ ... guide.html

vdaka
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: Aku hodnotu $config['locale'] nastavit v config.php?

Post by kuzmany »

Pri MleCMS pri editovani jazyka.

Ten navod je zo starsej verzie, kde tato informacia nie je.
Yes, it's me: MleCMS, MleDomains, ModuleGenerator, URLWatchdog, Youtuber, Extended Content Blocks, Extended Tools, Analytics etc.
Joseph777
Forum Members
Forum Members
Posts: 206
Joined: Wed Mar 16, 2011 9:13 am

Re: Aku hodnotu $config['locale'] nastavit v config.php?

Post by Joseph777 »

ok
takze este mam 2 dotazy:

1. pri jednojazycnom webe som vymazal $config['locale'] z config.php
a v Systémové informácie pri locale je prazdne (predtym vymazanim tam bola hodnota co bola zapisana v config.php), to nevadi ked to je prazdne? vravis ze hodnota sa prebera zo servera a ako zistim aka? ci mi to ma byt jedno?

2. pri viacjazycnom webe (pouzijem MLecms) $config['locale'] z config.php vymazem a hodnoti locale nastavim priamo v tom module ano?

vdaka
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: Aku hodnotu $config['locale'] nastavit v config.php?

Post by kuzmany »

Ahoj,

tymto nastavenim nastavujes setlocale, co je standardne nastavenie pomocu php (zalezi od nastavenia servera, ake jazyky podporuje)

Defaultne sa nastavenia preberaju so servera, takze vo 98 pripadoch nic nemusis nastavovat, ak by sa ti stalo ze by ti pri napriklad datumoch vypisoval server anglicke mesiace, vtedy by si tuto volbu mal nastavit na slovenske lokaciu.

Pri MleCSM mas vzdy niekolko jazykov, takze localne nastavenia musi pri kazdom zvolit samostatne.

Viac si mozes pozriet v dokumentacii: http://php.net/manual/en/function.setlocale.php


Pri MleCMS budem sposob zapisovania lokalnych nastaveni menit (som autor modulu).

Kludne sa pytaj.
Yes, it's me: MleCMS, MleDomains, ModuleGenerator, URLWatchdog, Youtuber, Extended Content Blocks, Extended Tools, Analytics etc.
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”