RSS Topic is solved

Česká/Slovenská podpora pro CMS Made Simple
Post Reply
Cody

RSS

Post by Cody »

Potřeboval bych nějak aktivovat RSS na stránkách, zjistil jsem, že na to nějak se dá použít modul CGFeedMaker, ale moc jsme nepochopil jako ho vložit do šablony a používat, umíte někdo pomoct? Nebo odkaz na nějaký návod?
kino

Re: RSS

Post by kino »

jak RSS? tak ze ho budes cist nebo ze budes rss vytvaret? napr. news modul ho vytvari.

napr. http://www.kinovic.cz/cs/ - tam to dela rss z novinek.
Last edited by kino on Sat Jan 03, 2009 1:18 pm, edited 1 time in total.
Cody

Re: RSS

Post by Cody »

kino wrote: jak RSS? tak ze ho budes cist nebo ze budes rss vytvaret? napr. news modul ho vytvari.

napr. http://www.kinovic.cz/cs/ - tam to dela rss z novinek.
A poradil by jsi mi jak? Nebo odkaz na nějakej návod?
kino

Re: RSS

Post by kino »

Tam kam vlozis kod news modulu, tak na te strance se Ti samo vytvori RSS.

Code: Select all

{cms_module module="news" number="8" dateformat="%d. %m. %Y"}
Milhaus

Re: RSS

Post by Milhaus »

kino wrote: Tam kam vlozis kod news modulu, tak na te strance se Ti samo vytvori RSS.

Code: Select all

{cms_module module="news" number="8" dateformat="%d. %m. %Y"}
To už právě v nejnovější verzi News (té, která je součástí 1.5 a vyšších) neplatí a je potřeba použít CGFeedMaker. Ten by mělo stačit vložit do šablony na správné místo jako každý jiný modul. Je potřeba použít správnou šablonu, pomocí které je RSS generováno. Nepletu-li se, je šablona pro RSS z News dodávána spolu s modulem, mělo by tedy stačit uvést její jméno jako parametr.

Nápověda k modulu to celé stručně popisuje, pokud neumíte anglicky, nebo narazíte na jiný problém, pokusím se pomoci.
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: RSS

Post by kuzmany »

FeedMaker je velmi lisiacky modul, vychadza z moznosti jazyka smarty a uz existujucich modulov. V novej verzii je uz niekolko predpripravenych RSS pre novinky, produkty atd. Dalsie si je mozne jednoducho vytvorit. Do stranok si potom do hlavicky (v globalnych nastaveniach - metadata, alebo do sablony) vlozite len kusok kodu:

vypis vsetkych rss linkov

Code: Select all

{cms_module module="CGFeedMaker" action="autodiscovery"} 
vypis len pre kategoriu RSS - musite si kategoriu najpr vytvorit

Code: Select all

{cms_module module="CGFeedMaker" action="autodiscovery" category="RSS"} 


vypis konkretneho feedu

Code: Select all

{cms_module module="CGFeedMaker" action="autodiscovery" feed="news"} 


Vytvorit sa da RSS prakticky pre kazdy modul, ktory obsahuje vypis nejakych poloziek. Ukazem to na priklade module kalendara. Vsimnite si napr, ze v news sablone feedmakeru mate pred cyklom foreach 

Code: Select all

{news assign='junk'}
Takze pre novy feed kalendara bude vyzerat kod pri cykle cca:

Code: Select all

{cms_module module="Calendar" assign="junk" display="upcominglist"}

{foreach from=$events key=key item=event}
<item>
      <title>{$event.event_title}</title>
      <link>{$event.url}</link>
      {if $event.event_summary != "" ||  $event.event_details !=""}<description>{if $event.event_summary != ""}{event.event_summary|strip_tags}{else if $event.event_details !="" }{$event.event_details|strip_tags}{/if}</description>{/if}
      <pubDate>{$event.event_date_start|date_format:"%a, %d %b %Y %H:%M:%S %Z"}</pubDate>
      <guid>{$event.url}</guid>
    </item>
{/foreach}
Cez assign="junk"  som si  nacital zoznam nadchadzajucich udalosti, a foreach cyklus som si vytiahol so  Sample sablony pre nadchadzajuce udalosti (Upcominglist list).

Tento modul je uzasne jednoduchy, avsak treba len pochopit ako pracuje. Napriklad v pripade ak by modul menu manager vypisoval aj datum poslednej zmeny na sttranke, tak by sa dala velmi jednoducho vygenerovat aj google sitemapa cez feed maker.

Btw: netestoval som to, este dovolenkujem, ale ak by boli nejake otazky, pytajte sa ;)
Yes, it's me: MleCMS, MleDomains, ModuleGenerator, URLWatchdog, Youtuber, Extended Content Blocks, Extended Tools, Analytics etc.
kino

Re: RSS

Post by kino »

aha, tak to se omlouvam za spatne informace  :-\ nejak nestiham sledovat.
Hlavne ze jsou tu i jini, kteri tomu rozumi. :) Je videt, jak casto updatuju.
Cody

Re: RSS

Post by Cody »

Ahoj,

chci vypsat novinky, a mám tam tuhle šablonu:

Code: Select all

{* original rss feed template *}
<?xml version="1.0"?>
<rss version="2.0" xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
  <channel>
  <atom:link href="{root_url}{$smarty.server.REQUEST_URI}" rel="self" type="application/rss+xml" />
    <title>{$feed.title}</title>
    {if isset($feed.link) && !empty($feed.link)}<link>{$feed.link}</link>{/if}
    {if isset($feed.description) && !empty($feed.description)}<description>{$feed.description}</description>{/if}
    {if isset($feed.copyright) && !empty($feed.copyright)}<copyright>{$feed.copyright}</copyright>{/if}
    {if isset($generator)}<generator>{$generator}</generator>{/if}
    {if isset($feed.managing_editor) && !empty($feed.managing_editor)}<managingEditor>{$feed.managing_editor}</managingEditor>{/if}
    {if isset($admin_email)}<webMaster>{$admin_email} ({$admin_user->firstname} {$admin_user->lastname})</webMaster>{/if}
    {if isset($feed.image) && !empty($feed.image)}
      <image>
	{if isset($feed.description) && !empty($feed.description)}<description>{$feed.description}</description>{/if}
        {if isset($feed.link) && !empty($feed.link)}<link>{$feed.link}</link>{/if}
        <title>{$feed.title}</title>
        <url>{$file_location}/{$feed.image}</url>
      </image>
    {/if}

    {* an example of how to create a feed from a call to the news module *}
    {* you can use any smarty variable that is available in the news summary template *}
    {* you can substitute this logic with output from any module that supports a summary
       view, or possibly get artistic and mix output from different modules *}
    {news assign='junk'}
    {foreach from=$items item='entry'}
    <item>
      <title>{$entry->title}</title>
      <link>{$entry->moreurl}</link>
      <description>{if isset($entry->summary)}{$entry->summary|strip_tags|summarize:40}{else}{$entry->content|strip_tags|summarize:40}{/if}</description>
      <pubDate>{$entry->postdate|us_date_format:"%a, %d %b %Y %H:%M:%S %Z"}</pubDate>
      <guid>{$entry->moreurl}</guid>
    </item>
    {/foreach}
  </channel>
</rss>
Ale hází mi to tuhle chybu:

Code: Select all

string(134) "Smarty error: [in temporary template line 34]: [plugin] modifier 'us_date_format' is not implemented (core.load_plugins.php, line 124)"    http://www.web.cz Sample RSS Feed for the News module CGFeedMaker 1.0.3 on CMS Made Simple czech@web.org (Administrátor )  http://www.web.cz/news/2/15/reknete-prdel/ Say th ass! ...
Nevíte v čem je chyba? Tak tuším, že to bude v us_date_format, ale nevím proč?
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: RSS

Post by kuzmany »

Lebo nemas plugin (modifikator) s tym nazvom v smarty.

Odkial mas tu sablonu?

Pouzi {$entry->postdate|date_format:"%a, %d %b %Y %H:%M:%S %Z"} alebo {$entry->postdate|rfc_date}
Yes, it's me: MleCMS, MleDomains, ModuleGenerator, URLWatchdog, Youtuber, Extended Content Blocks, Extended Tools, Analytics etc.
Cody

Re: RSS

Post by Cody »

Super, už funguje, díky!
flazzi
Forum Members
Forum Members
Posts: 21
Joined: Thu Nov 26, 2009 9:26 am

Re: RSS

Post by flazzi »

V obsahu stránky mám uvedeny textové články jako aktuality. Potřeboval bych pomoci CGFeedMakeru tyto články generovat jako RSS pro odběr ostatním uživatelům. Zkoušel jsem vytvořit stránku, kde jsem nastavil {cms_module module="CGFeedMaker" action="autodiscovery"} a ono se nic neděje. Zřejmě bych mu měl předat informaci odkud to rss číst (čili přesměrovat ho na stránku s aktualitami), ale bohužel netuším jak. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
kuzmany
Power Poster
Power Poster
Posts: 448
Joined: Tue Oct 10, 2006 5:00 pm
Location: Bratislava

Re: RSS

Post by kuzmany »

flazzi wrote:V obsahu stránky mám uvedeny textové články jako aktuality. Potřeboval bych pomoci CGFeedMakeru tyto články generovat jako RSS pro odběr ostatním uživatelům. Zkoušel jsem vytvořit stránku, kde jsem nastavil {cms_module module="CGFeedMaker" action="autodiscovery"} a ono se nic neděje. Zřejmě bych mu měl předat informaci odkud to rss číst (čili přesměrovat ho na stránku s aktualitami), ale bohužel netuším jak. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

{cms_module module="CGFeedMaker" action="autodiscovery"}

musis vlozit do metadata v globalnych nastaveniach. Tato znacka ti vygeneruje RSS odkazy hlavicke typu

Code: Select all

<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="title" href="....." />
Vyssie vysvetlujem ako funguje tento modul, pozri si to.
dikomix
Forum Members
Forum Members
Posts: 10
Joined: Sat Jul 09, 2011 8:23 am

Re: RSS

Post by dikomix »

Pouzival som CGFeedMakeru par mesiacov, a neviem preco ale zmizol mi z modulov a ani ho neviem nanovo nainstalovat cez xml subor. na ftp existuje, ale tiez nemam moznost ho vymazat a nahrat na novo. nedokazem na nom zmenit atributy na 777. skusal som aj debug mode pri moduloch ale nic mi s Feedmakerom nevypisal.

Co sa mohlo stat? Pridaval som jednu novinku kde je aj youtube video, modul pri nacitani feeds stranky vyhazdoval chybu ale rss islo.

edit: Pomohlo premenovat a nahrat cez ftp nie xml.
Post Reply

Return to “Czech/Slovak - Česky/Slovensky”